Урок
Тема: «Циліндр, конус, куля»
Цілі:
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Форма уроку: урок-дослідження.
Засоби навчання: зошит, підручник, моделі циліндра, кулі, конуса; моделі прямокутного трикутника і півкруга з паперу.
Перебіг уроку
І Організаційний етап
ІІ Перевірка домашнього завдання
Що об’єднує такі поняття як завдання, вміння і навички?
Звичайно, домашнє завдання!
1.ПЕРЕВІРКА ГРАФІЧНИХ НАВИЧОК:
№713, 717, 718
2. МАТЕМАТИЧНИЙ ДИКТАНТ
І варіант |
ІІ варіант |
1. У будь-якому колі можна побудувати тільки два радіуси |
1. У будь-якому колі можна побудувати безліч діаметрів |
2. Якщо діаметр кола дорівнює 8см, то радіус цього кола дорівнює 16см |
2. Якщо радіус кола дорівнює 6см, то діаметр цього кола дорівнює 12см. |
3. Відрізок, що сполучає центр кола з будь-якою точкою цього кола називають хордою |
3. відрізок, що сполучає будь-які дві точки кола називають радіусом |
4. Якщо радіус круга дорівнює 5см. А точка віддалена на відстань 4см від його центра, то вона належить цьому кругу |
4. Якщо діаметр круга дорівнює 8см, а точка віддалена на відстань 6см від його центра, то вона належить цьому кругу |
5. Якщо радіус кола дорівнює 3см. А довжина хорди 6см, то ця хорда є діаметром кола |
5. Якщо радіус кола дорівнює 5см, а довжина хорди 10см. То ця хорда є діаметром кола |
6. Усі радіуси кола рівні між собою |
6. Усі діаметри кола рівні між собою |
І варіант |
ІІ варіант |
1. НІ |
1. ТАК |
2. НІ |
2. ТАК |
3. НІ |
3. НІ |
4. НІ |
4. ТАК |
5. ТАК |
5. ТАК |
6. ТАК |
6. ТАК |
ІІІ Сприймання і засвоєння навчального матеріалу (розповідь супроводжується демонстрацією)
|
||
Циліндр |
Конус |
Куля |
Дослідження в групах |
||
Циліндр. Обертання прямокутника навколо однієї зі сторін:
- Бічна поверхня циліндра
|
Конус. Обертання прямокутного трикутника навколо одного з катетів:
|
Куля. Обертання півкруга навколо діаметра. Сфера:
|
ІV Засвоєння нових знань і вмінь. Робота з підручником (п.26, стор. 206-209) |
||
стор. 206, рис. 54, № 770, рис. 66 |
стор. 207, рис. 57-59, № 771, рис. 67 |
стор 208-209, рис. 60-64, № 772 |
Відповідь: S=2πRH, S=2π*5*7=70π см2
|
Відповідь:S=πRL, (R=3cм, L=5см), S=15см2
|
Відповідь: Sперер=πR2 (R=6см) S=36см2
|
Математичний словник |
||
ТВІРНА БІЧНА ПОВЕРХНЯ ОСНОВА ВИСОТА |
ВЕРШИНА СЕКТОР КАТЕТ
|
СФЕРА ПЕРЕРІЗ ПЛОЩИНОЮ
|
V Хвилинка релаксації. Вправи для очей
Ми читали, за всім слідкували,
Й очі наші втомлюватися стали.
Їм слід відпочити. Тож зробімо зарядку.
Сідайте зручніше, й усе по порядку:
Очі заплющили. Ви бачите ніч?
Розплющили, заплющили, ще раз повторили.
Тепер подивіться то вправо, то вліво,
Угору та вниз. Ще раз повторімо.
Дивіться, синіє там даль?
А гляньте, на носі не всівся комар?
І знову очима поведіть вправо, вліво.
Усі відпочили? Берімось за діло.
VI Підсумки уроку
Сьогодні на уроці я:
VII Домашнє завдання