19 серпня о 18:00Вебінар: Ментальна арифметика: розвиваємо обидві півкулі головного мозку

Урок. Тема: "Розв’язування вправ з теми «Логарифмічні рівняння і нерівності.»"

Про матеріал

Тема уроку: розв'язування вправ з теми «Логарифмічні рівняння і нерівності.»

  • Мета уроку: узагальнити та систематизувати знання й навички учнів з теми «Логарифмічна функція», «Логарифмічні рівняння і нерівності»;
  • розвивати логічне мислення, навички колективної та самостійної роботи, уміння розраховувати свої сили і оцінювати свої можливості, спонукати до самоконтролю, взаємоконтролю;
  • виховувати культуру математичної мови, наполегливість, самостійність, контролювати увагу на всіх етапах уроку.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.

Методи навчання, прийоми: «Мозковий штурм», тестування, робота біля дошки.

Перегляд файлу

Дата ______________

Група _____________

 

Тема програми: Показникова і логарифмічна функція.

Тема уроку: розв’язування вправ з теми «Логарифмічні рівняння і нерівності.»

Мета уроку:  узагальнити та систематизувати знання  й навички учнів з теми «Логарифмічна функція», «Логарифмічні рівняння і нерівності»;

розвивати логічне мислення, навички колективної та самостійної роботи, уміння розраховувати свої сили і оцінювати свої можливості, спонукати до самоконтролю, взаємоконтролю;

виховувати культуру математичної мови, наполегливість, самостійність, контролювати увагу на всіх етапах уроку.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.

Методи навчання, прийоми:  «Мозковий штурм», тестування, робота біля дошки.

Основні терміни і поняття: логарифм числа, функція, степінь, , основа логарифма, рівняння, нерівність.

Між предметні зв’язки:

Навчально – дидактичне забезпечення:  кодопозитиви, завдання для самостійної роботи(Формат ЗНО);бланки для відповідей

Технічні засоби навчання: кодоскоп.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчання.

Сьогодні на уроці ми повинні узагальнити та систематизувати знання з теми «Логарифмічна функція», закріпити й відкоригувати уміння й навички розв’язувати логарифмічні рівняння та нерівності. І.Хіксон говорив: «Якщо відразу не має успіху, то спробуйте ще і ще». Це повинно вас застерегти від можливого розчарування та невдач. І тому, обчислюйте, міркуйте, міркуйте раціонально, пам’ятаючи, що «швидкість потрібна, а поквапливість – шкідлива». «Ті люди, що засвоїли принципи математики, мають на один орган чуття більше, ніж інші смертні». Кожен з вас має бланк відповідей, який треба заповнити протягом уроку. За відповіді на додаткові запитання ви отримуєте додаткові бали для підсумкової оцінки за урок

ІІІ. Актуалізація навчальної діяльності учнів.

  1. Чи є запитання по домашньому завданню? (Якщо є, то викладач відповідає на них разом з учнями)
  2. Повторення теоретичного матеріалу.

«Мозковий штурм»

  • Що таке логарифм числа?
  • Яких значень набуває під логарифмічний вираз?
  • Хто винайшов логарифми?
  • Обчисліть .
  • Назвіть основні властивості логарифмів.
  • Яка функція називається логарифмічною?
  • Як називається графік логарифмічної функції?
  • Якою є функція ?
  • Чи збігаються графіки функцій f(x)= 1-x  і  ? Чому?
  • Знайдіть помилку  (запис на дошці)

ІV. Узагальнення й систематизація знань.

«Тестування»

Тестові завдання формат ЗНО

  1. Виконання тестових завдань з занесенням у бланк відповідей.

ВАРІАНТ  1

  1. Укажіть спадну функцію.

А

Б

В

Г

  1. Укажіть правильну рівність.

А

Б

В

Г

  1. Обчисліть значення виразу 

А

Б

В

Г

100

lg 29

2

10

  1. Розв’яжіть рівняння  .

А

Б

В

Г

25

-10

ВАРІАНТ  2

  1. Укажіть зростаючу функцію.

А

Б

В

Г

  1. Укажіть правильну рівність.

А

Б

В

Г

  1. Обчисліть значення виразу 

А

Б

В

Г

20

10

5

  1. Розв’яжіть рівняння  .

А

Б

В

Г

8

-8

-6

  1. Логарифмічні рівняння.
  • Які рівняння називаються логарифмічними?
  • Що треба враховувати при розвязанні таких рівнянь?
  • Назвіть основні способи розвязування логарифмічних рівнянь.

«Робота біля дошки»

  1. Розв’яжіть рівняння   
  2. Презентація учнем завдання (ЗНО).

Розв’яжіть рівняння. У відповідь запишіть кількість коренів цього рівняння, які належать відрізку

  1. Фізкультхвилинка.

На наступному етапі уроку нам належить бути уважними. Ми розглянули логарифмічну функцію , якщо а>1, то функція зростає. Покажемо це. (вчитель плавно показує як функція зростає). Якщо 0<a<1, то функція спадає. Покажемо це. Тепер ускладнимо роботу. Я називаю функцію, а ви показуєте її монотонність рухами. 

  1. Логарифмічні нерівності.
  • Які нерівності називаються логарифмічними?
  • Що треба враховувати при їх розвязанні?

«Робота біля дошки»

  1. Розв’яжіть нерівність
  2. Презентація учнем завдання (ЗНО).

Розв’яжіть нерівність . У відповідь запишіть суму всіх цілих розв’язків цієї нерівності.

  1. Виконання завдань ІІ і ІІІ рівнів складності  з занесенням у бланк відповідей.

ВАРІАНТ  1

 2.(з відкритою відповіддю). Розв’яжіть нерівність . У відповідь запишіть кількість цілих розв’язків цієї нерівності.

  1. (з розгорнутим розв’язанням).  Розв’яжіть рівняння .

ВАРІАНТ  2

  1. (з відкритою відповіддю). Розв’яжіть нерівність . У відповідь запишіть кількість цілих розв’язків цієї нерівності.
  2. (з розгорнутим розв’язанням).  Розв’яжіть рівняння .

V. Підсумок уроку.

  1. Рефлексія.
  • Яке завдання було найскладнішим? Найлегшим? Найцікавішим?
  • Чого не вистачило для успішного розв’язання завдань?
  1. Взаємоперевірка завдань самостійної роботи за готовим кодопозитивом.
  2. Підведення підсумків уроку, виставлення оцінок. (самостійна робота, робота біля дошки + відповіді на питання)

«Зближення теорії з практикою дає найблаготворніше результати», в чому ми й переконалися сьогодні на уроці.

VI. Домашнє завдання.

Розв’яжіть нерівність

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

Кодопозитив

ВІДПОВІДІ ЗАВДАНЬ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

ВАРІАНТ  1

 

А

Б

В

Г

1

 

 

Х

 

2

Х

 

 

 

3

 

 

Х

 

4

Х

 

 

 

  1. Тестові завдання  

 

 

 

 

  1. Завдання з відкритою відповіддю  

 

 

0

,

 

 

 

  1.  

 

ВАРІАНТ  2

 

А

Б

В

Г

1

Х

 

 

 

2

 

Х

 

 

3

 

 

Х

 

4

 

Х

 

 

  1. Тестові завдання  

 

 

 

 

 

  1. Завдання з відкритою відповіддю  

 

 

8

,

 

 

 

  1.  

Самостійна робота                                       ст 10

(Формат ЗНО)

 

ВАРІАНТ  1

  1. У завданнях 1-4 укажіть правильну відповідь.
  1. Укажіть спадну функцію.

А

Б

В

Г

  1. Укажіть правильну рівність.

А

Б

В

Г

  1. Обчисліть значення виразу 

А

Б

В

Г

100

lg 29

2

10

  1. Розв’яжіть рівняння  .

А

Б

В

Г

25

-10

  1. (з відкритою відповіддю).  Розв’яжіть нерівність . У відповідь запишіть кількість цілих розв’язків цієї нерівності.
  2. (з розгорнутим розв’язанням).   Розв’яжіть рівняння .

ВАРІАНТ  2

  1. У завданнях 1-4 укажіть правильну відповідь.
  1. Укажіть зростаючу функцію.

А

Б

В

Г

  1. Укажіть правильну рівність.

А

Б

В

Г

  1. Обчисліть значення виразу 

А

Б

В

Г

20

10

5

  1. Розв’яжіть рівняння  .

А

Б

В

Г

8

-8

-6

  1. (з відкритою відповіддю).  Розв’яжіть нерівність . У відповідь запишіть кількість цілих розв’язків цієї нерівності.
  2. (з розгорнутим розв’язанням).  Розв’яжіть рівняння .

БЛАНК  ВІДПОВІДЕЙ

Прізвище, ім’я _______________________________________________

Варіант _________

 

А

Б

В

Г

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

4

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

,

 

 

 

      2.

 

БЛАНК  ВІДПОВІДЕЙ

Прізвище, ім’я _______________________________________________

Варіант _________

 

А

Б

В

Г

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

4

 

 

 

 

1.

 

 

      2.

 

 

 

,

 

 

 

 

 

БЛАНК  ВІДПОВІДЕЙ

Прізвище, ім’я _______________________________________________

Варіант _________

 

А

Б

В

Г

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

4

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

,

 

 

 

      2.

БЛАНК  ВІДПОВІДЕЙ

Прізвище, ім’я _______________________________________________

Варіант _________

 

А

Б

В

Г

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

4

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

,

 

 

 

      2.

doc
Додано
29 червня 2018
Переглядів
1043
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку