Тема: «Виготовлення папки для зошитів із зав'язками (2 уроки) »
Клас: 4
Мета: відпрацювання практичних умінь і навичок виготовлення папки для учнівських зошитів
Завдання:
- вдосконалювати вміння та навички розмітки та крою деталей папки для учнівських зошитів;
- коригувати мислення на основі вправ в аналізі і синтезі, дрібну моторику кистей рук;
- розвивати вміння висловлювати оцінні судження у процесі обговорення виконаних робіт, поважати думку товариша.
- виховувати естетичний смак, мотивацію до праці.
Обладнання: папір, картон, клей, ножиці, лінійка, індивідуальні картки, технологічна карта, план роботи, зразок.
Тема: «Виготовлення папки для зошитів із зав'язками (2 уроки) »
Клас: 4
Мета: відпрацювання практичних умінь і навичок виготовлення папки для учнівських зошитів
Завдання:
- вдосконалювати вміння та навички розмітки та крою деталей папки для учнівських зошитів;
- коригувати мислення на основі вправ в аналізі і синтезі, дрібну моторику кистей рук;
- розвивати вміння висловлювати оцінні судження у процесі обговорення виконаних робіт, поважати думку товариша.
- виховувати естетичний смак, мотивацію до праці.
Обладнання: папір, картон, клей, ножиці, лінійка, індивідуальні картки, технологічна карта, план роботи, зразок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1.Перевірка готовності учнів до уроку;
2.Вступний інструктаж:
З другої половини 18 століття в українську мову ввійшло німецьке слово рарре — тато, причому спочатку воно писалося паппа.
Це слово мало різні смисли: «каша», «клей», «картон». З папки картону робили різні коробки і футляри.
Потім назву матеріалу перенесли на виріб з нього: папкою стали іменувати цупку обкладинку для зберігання і носіння паперів, малюнків, зошитів.
Папки для шкільного приладдя мають різну форму. Вони можуть бути виготовлені з пластику або текстилю, мати ручку, застібку у вигляді липучки, кнопки або блискавки. Її можна купити в будь-якому магазині канцтоварів.
Але немає нічого краще, якщо ця річ зроблена своїми руками.
Сьогодні ми познайомимося з послідовністю виготовлення папки для учнівських зошитів. Головне призначення цих папок — зберігати шкільне приладдя в охайному стані. Папки вміщають все, що потрібно школяру для роботи (кольоровий папір, картон, альбоми тощо). Завдяки таким засобам організації дитина ніколи не забуде взяти в школу те, що потрібно для уроку, так як все буде зберігатися в певній папці.
3.Завдання на картці:
-Стрілочкою з'єднай папку і необхідний матеріал з якого вона зроблена.
Перевірка
Завдання на картці — робота в парах (намальовані зображення плану виконання, потрібно їх озвучити):
Визначте послідовність виготовлення папки для учнівських зошитів
Перевірка
ІІ. Основна частина.
Правильно. Молодці!
Для чого потрібні такі папки?
Ми сьогодні будемо виконувати крій папки для учнівських зошитів. В кінці заняття ми повинні розмітити і розкроїти всі деталі папки. Але перед тим, як ми почнемо давайте уважно розглянемо папку.
План роботи
1.Розмітити, розкроїти дві сторони
2.Розмітити, розкроїти відступи
3.Розмітити, розкроїти покривний матеріал(2 паперові заготовки)
4.Розмітити, розкроїти тасьму (для зав'язок 2 смужки)
Таблиця з розмірами деталей на дошці*
Розмітка деталей папки
• Картонні сторони – 170х200 мм (2 шт).
• Тасьма 15 см (2 шт).
• Заготовки для обклеювання картонних сторінок – 200х260 (2 шт.).
• Заготовки для наклеювання картонних сторінок 160х190 (2 шт.).
• Заготовки для фіксації кінців тасьми 4х4 (2 шт.).
• Заготівля для корінця папки 100х260 (1 шт.).
Повторення т/б з ножицями.
Завдання: вставити пропущені слова
1.Зберігати _______у певному місці.
2.Не тримати ножиці______ кінцями вгору, передавати_____вперед
3.Не залишати_____розкритими
4. Після завершення роботи прибрати в ______місце.
ІІІ. Практична частина:
Починаємо виконання практичної роботи за планом
Підсумок 1 години:
Оцінюю роботи.
-Який виріб почали виконувати на занятті?
-Що встигли зробити? Що належить виконати?
-Хто виконував всі завдання самостійно?
- Оцініть себе, покажіть кольором
Рефлексія
2 година заняття (продовження)
Перевірити готовність учнів до заняття
1.Питання для повторення:
-Який виріб виготовляємо?
-Що залишилося виконати?
2.Повторення т/б з ножицями
Загадка.
Зроблені з заліза,
Вміють стригти і різати.
Коли вони зустрічаються,
Частини розділяються...
Продовження виконання роботи (послідовність складання папки):
1.Збирання картонних сторінок на корінців.
2. Обклеювання картонних сторінок папки паперовими заготовками.
3. Склеювання картонних сторінок папки.
4. Додаткове оформлення (стрічки, квіточки і т. д.)
5. Оформляємо зав'язки
6. Просушування вироби
Заключна частина:
1. Взаємоперевірка, оцінювання роботи по рядах.
Взаємоперевірка робіт: як виконана робота, згідно з перевірки якості роботи
Перевірка якості роботи
2. Підсумок, оцінювання роботи дітей за заняття
-Чому вчилися сьогодні на занятті?
-Яке призначення має папка?
-Який вид роботи був важким? Чому?
-Що вдалося зробити без труднощів?
3. Рефлексія.
Доповни речення(індивідуальні картки)
Урок дав мені для життя....
У мене вийшло....
Тепер я можу...
Було цікаво....
Було важко...Я навчився...