Урок туризму в 8 класі

Про матеріал
Метою даного уроку є підвищити інтерес учнів до фізичної культури, та туризму зокрема.Ознайомити учнів з азами турстичої підготовки, сприяти гармонійному розвитку учнів.
Перегляд файлу

План – конспект

проведення  уроку   фізичної культури  

з  учнями   8-го  класу

Тема уроку :   туризм, техніка пішохідного туризму.

Тип:  вивчення нового матеріалу

Мета уроку: -   підвищити інтерес учнів до фізичної культури, та туризму  

                            зокрема;

  • ознайомити учнів з азами турстичої  підготовки;
  • сприяти гармонійному розвитку учнів.

Завдання:

  •     навчальні:  - повторити правила техніки безпеки під час виконання фізичних вправ на спортивному майданчику;
    • ознайомити з технікою подолання природних перешкод за допомогою жердини.
    • ознайомити з правилами вибору місця для табору, порядком встановлення намету.
  •     оздоровчі: сприяти розвитку рухових якостей – витривалості, сили, швидкості, спритності, координації рухів.
  •     виховні: - виховувати в учнів дисциплінованість, товариськість, наполегливість, рішучість, вміння самостійно працювати під час подолання природних перешкод;

                      -  популяризація туризм серед учнівської молоді.

Місце  проведення: спортивний зал.

Інвентар: мотузки, карабіни, системи туристичні, спальні мішки, намети, секундомір, свисток.

 

 

 

 

П л а н     у р о к у

 

І. Підготовча  частина – 15 хв.

  1. Організація учнів до уроку.
  2. Шикування учнів, рапорт чергового, привітання, перевірка присутніх та наявності спортивної форми.
  3. Оголошення завдань уроку.
  4. Контроль за станом здоров’я учнів (підрахунок ЧСС-1).
  5. Повторення організуючих вправ на місці та в русі.
  6. Оздоровчий біг.
  7. ЗРВ в русі.
  8. Контроль за станом здоров’я учнів (підрахунок ЧСС-2) за потребою.

 

ІІ. Основна частина – 27 хв.

  1. Подолання умовного болота за допомогою жердини.
  2. Будова системи та карабіна правила їх застосування.
  3. Таборування, вибір місця для табору.
  4. Туристична естафета

ІІІ. Заключна частина – 3 хв.

1.Шикування учнів.

2.Повільна ходьба. Вправи на відновлення дихання.

3.Контроль за станом здоровя учнів (підрахунок ЧСС-3).

5.Підведення підсумків уроку.

6.Домашнє завдання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

 

Зміст  основного навчального матеріалу

Час

(дозування)

Організаційно - методичні

вказівки

Підготовча частина 10-12хв.

1.Організація учнів до уроку

2.Шикування учнів в одну шеренгу, рапорт чергового, привітання, перевірка присутніх та наявності спортивного одягу.

- Сьогодні ми з вами проведемо не звичний урок, урок подорож. І  як ви вже здогадалися його тема туризм.

Туризм це не лише спорт, а для декого це спосіб життя, от і ми сьогодні поринемо в цей чарівний світ, світ екстріму та пригод.

3.Оголошення завдань уроку.

4. Повторення правил техніки безпеки учнями

5. Контроль за станом здоров’я учнів підрахунок ЧСС-1

6. Повторення організуючих вправ на місці:

- ходьба;

- повороти «Ліво – руч.»,  «Право –

руч», «Кругом».

7. Ходьба, різновиди ходьби

8. Рівномірний біг

9.ЗРВ в русі:

  • ходьба на носках та на п’ятах вигнувшись;
  • ходьба з нахилами та вигинами;
  • ходьба випадами;
  • ходьба з випадом та вигином з діставанням рукою різнойменної п’яти;
  • біг із високим підніманням стегна;
  • із закиданням гомілки;
  • прямими ногами вперед;
  • спиною вперед;
  • прискорення.

10. Перешикування.

 

10"

30"

 

 

 

 

 

 

 

 

15"

 

15"

 

15"

 

1'

 

 

1'

1'

6'

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10"

У шеренгу, звернути увагу на зовнішній вигляд.

 

Звертаю увагу на учнів з підвищеним пульсом.

 

Спираюся на досвід дітей. Що таке тризм?

Хто такий турист?

 

 

Діти розповідають про правила техніки безпеки.

 

Слідкую за правильністю дихання під час виконання вправ.

 

Слідкую за поставою.

 

Слідкую за правильністю виконання вправ, виправляю помилки.

 

 

Максимальною  амплітудою

 

Руки прямі

 

Звертаю увагу на частоту рухів.

 

Слідкую за дотриманням інтервалу (два кроки).

 

 

 

 

Основна частина 30-32 хв.

1.Рух через уявне болото за допомогою жердини. Жердина служить як допоміжний засіб для подолання перешкоди. Опора будь якою кінцівкою до землі-порушення, жердина може слугувати опорою.

 

2. Ознайомлення з туристичним карабіном. Карабін – один з основних знарядь в туризмі. Страхування наведення переправи, переправа ось де нам знадобиться карабін.

- на мотузці бучні виконують тренувальні роботи з карабіном

- траверс  - це один зі способів подолання підйому або схилу. Розрізняють горизонтальний , низхідний , висхідний траверс, в залежності від того який він подолання його відрізняється.

 

3.Вибір місця для нічлігу, та встановлення намету.

Організація привалів та ночівлі як правило, здійснюється на досить рівних і сухих майданчиках, на галявинах, узліссях або прямо на узбіччі дороги або стежки. Бажано, щоб поруч було джерело питної води - ключ або чистий струмок. У вітряну погоду місце привалу повинно бути вкрите від поривів вітру смугою лісу, заростями чагарнику, пагорбом або береговим укосом. Однак та м, де є комарі і мошки, для зупинки рекомендується вибирати ділянки рельєфу на вітрі. Узимку привал добре робити на освітлених сонцем місцях, а влітку або на півдні - у тіні.

 

4.Практичне завдання встановлення намету

Порядок встановлення: на дно стелять суху траву, сіно , листя…

а) кріплення днища;
б) встановлення альпенштоків або дуг в залежності від моделі намету;
в) кріплення розтяжок під гострим кутом;
г) кріпляться  середньої  розтяжки.
5.Туристична естафета

  • подолання уявного болота за допомогою жердини
  • горизонтальний траверс
  • встановлення намету(одна дія один учасник)

6. ЧСС-2(за потребою)

 

6'

 

 

 

 

 

6'

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4'

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7'

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7'

 

 

 

 

 

10с.

Потоковий спосіб організації роботи на даному етапі. Наголошую на тому що поспішати не можна, а необхідно сконцентруватися на виконанні завдань етапу.

http://tourlib.net/books_ukr/images/grabovsky12.jpg

 

 

 

 

 

Показ на слайді чи картинці, роздаю карабіни кожній дитині.

Фронтальний спосіб організації роботи на уроці

Демонстрація підготовленого учня  або вчителя.

Потоковий спосіб організації дітей на уроці.

 

 

 

 

Спираюсь на досвід дітей.

 

Наголошую на значимість даного питання під час організації багатоденних походів.

 

 

 

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSG16QFaPAwUGszi4uvC_7pS5M9hPid4zMyZVGfC_tFaQs1AujN

 

 

 

 

 

 

 

 

Показ вчителя.

Робота в групах .

 

Звертаю агу на помилки які можуть виникнути під час встановлення намету.

 

 

 

 

Ділю учнів на три команди(в залежності від кількості учнів)

Слідкую за правильністю долання етапів.

Заключна частина 3-5хв.

1.Шикування учнів.

 

2.Повільна ходьба та вправи на відновлення дихання.

3. ЧСС-3

5.Підведення підсумків уроку.

- Що таке карабін?

- Як правильно вибирати місце для нічлігу?

- Хто такий турист?

Чому потрібно дотримуватись правил техніки безпеки?

6.Домашнє завдання з поясненням.

10"

 

1'

 

10"

1'

 

 

 

1'

 

40"

 

Слідкую за поставою.

 

Звертаю увагу на учнів з підвищеним пульсом.

 

Визначаю кращі учнів.

Наголошую на значенні туристичного руху в розвитку кожної людини

 

По можливості, відвідати разом з батьками ліс, та зробити фоторепортаж про це.

 

docx
Додано
22 листопада 2019
Переглядів
1036
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку