Розробка уроку
з історії для 10 класу
для студентів І курсу
ВНЗ І-ІІ рівня акредитації
На тему «Українська державність в 1917-1921 роках»
Розробила викладач суспільних дисциплін Костюченко К. М.
ВП НУБіП України „Немішаївський
агротехнічний коледж ”
2018
ПЛАН ЗАНЯТТЯ №__9__
Дисципліна |
Історія України |
Група |
Ф-21 |
Дата |
28 жовтня 2018 |
||||||||||||||||
Тема заняття |
Тема 12. Українська державність в 1917-1921 роках |
||||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||
Мета заняття: |
|
з’ясувати події, які започаткували Українську революцію; охарактеризувати внутрішню та зовнішню політику різних урядів; |
|||||||||||||||||||
|
|
|
розвивати вміння студентів здобувати нові знання під час колективного обговорення проблеми; ___________________________________________ формувати якості співбесідників, які володіють навичками доводити, |
||||||||||||||||||
|
|
|
аргументувати, відстоювати свою точку зору; виховувати толерантне |
||||||||||||||||||
|
|
|
ставлення і повагу до думок своїх опонентів та історичних подій. |
||||||||||||||||||
Обладнання |
Портрети, карта, студентські проекти, мультимедійне забезпечення. |
||||||||||||||||||||
Форма проведення заняття |
Семінар - метод проектів |
||||||||||||||||||||
|
Примітка |
а) для І курсів |
- класно-урочна, |
|
|
||||||||||||||||
|
|
|
б) для ІІ-IV курсів |
- лекційно-семінарська. |
|
|
|||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||
|
|
|
Зміст і хід заняття |
|
|
|
|||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||
№ елементу тривалість |
Елемент заняття, питання, форми, методи навчання і засоби забезпечення заняття |
Доповнен-ня, зміни, зауваження |
|||||||||||||||||||
1 |
2 |
3 |
|||||||||||||||||||
I. |
Організаційний момент |
|
|||||||||||||||||||
ІІ. |
Актуалізація опорних знань |
|
|||||||||||||||||||
|
Випереджальне питання |
|
|||||||||||||||||||
|
Перегляд фільму «Українська революція. Втрачена держава» |
|
|||||||||||||||||||
|
Обговорення в групі |
|
|||||||||||||||||||
|
Евристична бесіда |
|
|||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||
ІІІ. |
Вивчення нового матеріалу План:
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Група Ф-22 була поділена на 4 підгрупи, які отримали завдання згідно плану семінарського завдання. Кожна група повинна опрацювати матеріал, зробити презентацію, реферат, знайти цікаві факти та відео по даній проблемі. |
|
|||||||||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||||||||
№ елементу тривалість |
Елемент заняття, питання, форми, методи навчання і засоби забезпечення заняття |
Доповнення зміни, зауваження |
1 |
2 |
3 |
|
Повідомлення студентів |
|
|
Кожна група студентів показує опрацьований матеріал в вигляді презентацій, розкриваючи внутрішню політику різних урядів. І ставить питання до аудиторії. Після кожного питання викладач рецензує роботу студентів. |
|
|
Четверта група - «Проголошення ЗУНР. Злука УНР і ЗУНР». |
|
|
|
|
|
Гра «Всі на вбори» |
|
|
Від кожної групи виходить представник, який презентує передвиборчу програму різних урядів: УЦР - М.Грушевський, Директорії – С.Петлюра та В.Винниченко, ЗУНР – Є.Петрушевич та гетьмана Скоропадського. Обговорення програм дій: |
|
|
|
|
|
|
|
IV. |
Закріплення та узагальнення вивченого матеріалу: |
|
|
Інтерактивна вправа «Відкритий мікрофон» |
|
|
|
|
|
|
|
V. |
Підсумки |
|
|
Рефлексія. «Мозковий штурм» |
|
|
в Україні в 1917-1921 роках?
про що ви дізналися з цього заняття? |
|
|
|
|
|
Оцінювання здійснюється за такі види роботи: збір інформації, презентацію, реферат, виступ, портфоліо (наприкінці роботи) |
|
|
|
|
VI. |
Домашнє завдання |
|
|
Підготуватись до семінару через дві пари «Україна в роки другої світової війни» |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Підпис викладача _____________________ Костюченко К. М.
Тема 12. Українська державність в 1917-1921 роках
з’ясувати події, які започаткували Українську революцію; охарактеризувати внутрішню та зовнішню політику різних урядів;
розвивати вміння студентів використовувати набуті знання, та здобувати нові знання під час колективного обговорення проблеми;
формувати якості полемістів, співбесідників, які володіють навичками доводити, аргументувати, відстоювати свою точку зору;
виховувати толерантне ставлення і повагу до думок своїх опонентів та історичних подій.
Метод проектів - це метод, в основі якого лежить розвиток пізнавальних, творчих навичок студентів, умінь самостійно конструювати свої знання, орієнтуватися в інформаційному просторі, критично мислити.
Проект це «п’ять П»
Проблема
Проектування (планування)
Пошук інформації
Презентація (представлення результатів)
Портфоліо
Правила роботи в групі
Дотримуйся теми;
Різні ідеї цінуються;
Людина сама вирішує скільки часу вона відводить спільній роботі;
Вислухай усіх, не перебиваючи;
Не говори одночасно з іншими;
Поважай різні думки;
Будь-які питання важливі;
Обдумав,
Сформулював,
Висловив;
Ми всі партнери!
Головним завданням методу проекту є відповідальність за команду