Урок української мови в 5 класі на тему: "Орфограма (практично). Ознайомлення з орфографічним словником. Орфографічна помилка (практично)"

Про матеріал

Навчальна мета досягається завдяки матеріалу, який виховує пошану до традицій предків. Використовую словниковий диктант, творчо-пошукову роботу, творчу роботу з ілюстрацією.

Перегляд файлу

Іржавецький НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІ ступенів

 

 

 

 

                                       План-конспект                            

уроку української мови

у 5 класі

 на тему:

 

 

 

Орфограма (практично).

Ознайомлення

з орфографічним словником.

Орфографічна

помилка (практично)

 

 

                                      Підготувала

                                                                                      Хоменко Н.М

 

 

Тема: Орфограма (практично). Ознайомлення з орфографічним словником. Орфографічна помилка (практично).

 

Мета:

 

  • дати поняття про орфограму, формувати вміння визначати орфограми в словах, пояснювати правопис слів відповідними орфографічними правилами, добирати слова з певними орфограмами; розвивати логічне мислення, вміння виділяти головне, аргументувати свою думку, ілюструвати її прикладами,
  • розвивати увагу, память, культуру писемного мовлення;
  • виховувати пошану до традицій предків.

 

 

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

 

Епіграф уроку:

 

                                                  Нащо й клад, коли в сім'ї лад

 

                                                                                Народна мудрість

 

 

Хід уроку

 

І. Повідомлення теми і мети уроку

 

    Мотивація навчання

 

Бачить – не бачить,

Чути – не чує.

Мовчки говорить,

Дуже мудрує.

Часом захоче –

Правди навчає,

Іноді бреше,

Всіх звеселяє.

Люба розмова,-

Будемо, діти,

З нею довіку

Жити-дружити.

Хто ж то такая

В світі щаслива,

Мудра, правдива

І жартівлива?

Як не вгадали,

Стану в пригоді:

Річ коротенька –

Книжка, та й годі.

 

                             Леонід Глібов

 

Книжка – не книжка!

Мудрий словник!

Він і порадник,

І рятівник!

Стане в нагоді:

Відкрий, прочитай!

Стань розумнішим,

Про все в світі знай!

 

     Запис теми в зошити

 

     Робота з епіграфом уроку

 

ІІ. Вивчення нового матеріалу

 

  • Робота з підручником

 

Опрацювання теоретичного матеріалу (с. 100-101).

 

Виконання вправи 214 (усно)

 

ІІІ. Виконання вправ на закріплення

 

Словниковий диктант

 

Сім’я, рідня, матусенька, криниця, злагода, ранній, розлука, любов.

 

У словах виділити орфограми

 

 

Диктант із коментуванням

 

          Визначити орфограми у виділених словах. Написання підкресленого слова пояснити

 

 

Душа шукає захисту й тепла,

Вона його знаходить у родині,

Тут батько й мати, наче два крила,

Що так потрібні у житті людині.

 

Творчо-пошукова робота (дошка)

 

        Записати прислів’я, виділити орфограми. Підкреслені слова записати фонетичною транскрипцією

 

  • Дитина плаче, а матері боляче.
  • Мати одною рукою б'є, а другою гладить.
  • У дитини заболить пальчик, у матері – серце.
  • Все купиш, лише тата й мами – ні.
  • Чий корінь, того й плід.
  • Живуть між собою, як риба з водою.
  • У нашого Омелька невелика сімейка: тільки він та вона, та старий та стара, тільки Сидір та Нестірко, та діток шестірко, та батько та мати, та їхні три брати.

 

Творча робота з ілюстрацією   ( Фото з Інтернету)

 

Описание: Картинки по запросу щаслива сім'я картина

 

      Розглянути малюнок, підібрати й записати найвлучніші слова про щасливу сім'ю.

 

 

ІV. Підбиття  підсумків уроку

 

  • Сьогодні на уроці ми вивчали …
  • Орфограма – це…
  • Орфографічна помилка позначається…

 

 

Ми всі на Землі родина одна!

І кожна сім’я – народу зерня.

І як би не склалось у долі життя,

Для кожного знас родина – свята!

 

VІ. Домашнє завдання

 

§31, вправа 219, намалювати свою родину.

 

1

 

doc
Додано
13 липня 2018
Переглядів
13378
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку