Ознайомити учнів з утворенням і назвою чисел від 90 до 100. Формувати навички і вміння складати вирази на дві дії. Навчати творчо працювати над задачею.
Тема: Утворення чисел від 90 до 100. Лічба в межах 100. Складання виразів на дві дії. Творча робота над задачею.
Мета: Ознайомити учнів з утворенням і назвою чисел від 90 до 100. Формувати навички і вміння складати вирази на дві дії. Навчати творчо працювати над задачею.
Обладнання: Таблиця для усної лічби, лічильний матеріал, таблиця з коротким записом умови задачі.
Хід уроку:
І. Перевірка знань учнів.
1.Перевірка домашнього завдання.
2.Завдання для опитування.
Назвати число, у якому 5 десятків і 2 одиниці; 6 десятків і 3 одиниці, 8 десятків і 7 одиниць.
Назвати числа, у яких стільки десятків, скільки одиниць.
Назвати порядок виконання дій у виразах : 12 – 5 + 3; 13 – ( 2 + 4).
Записати у зошит тільки ті приклади, в яких у віконце потрібно вписати число 6.
+ 4 - 5 = 5 ( 12 + 7 ) - = 3 17 – ( + 1) = 10
ІІ. Усна лічба.
( додати 5 )
ІІІ. Утворення і назва чисел від 90 до 100. Лічба в межах 100.
Назвати число, яке має 5 десятків і 2 одиниці; 3 десятки і 8 одиниць. Скільки десятків ц одиниць у числах 26, 72, 80?
ІV. Складання виразів на дві дії.
18 зменшити на суму чисел 5 і 2.
9 збільшити на різницю чисел 12 і 3.
До різниці чисел 24 і 9 додати число 10.
Від суми чисел 9 і 3 відняти 7.
10 - ( 5 + 2 ) =
8 + ( 9 – 3 ) =
12 – (6+3) =
( 15 – 8 ) + 4 =
Фізкультхвилинка
Буратіно потягнувся,
Раз — нагнувся, два — нагнувся,
Руки в сторону розвів —
Мабуть, ключик загубив.
А щоб ключик той дістати,
Треба нам навшпиньки встати.
V. Творча робота над задачею.
У Тетянки було 15 яблук. Вона дала своїй подружці 6 яблук. Скільки яблучок залишилося у Тетянки?
Учні самостійно записують умову. Після самостійної роботи над умовою на дошці з’являється таблиця з коротким записом задачі.
Було – 15 ябл.
Віддала – 6 ябл.
Залишилося - ? ябл.
Розв’язок записують у зошит. Після цього учитель ставить запитання.
Далі проводиться робота
з аналогічними задачами, але диференційовано. Сильніші учні працюють самостійно, а слабшим допомагає вчитель. Задачі заздалегідь надруковані.
Олесь знайшов 4 грибочка, а Степанко – 6 грибочків. Скільки грибочків знайшли хлопчики?
Бабуся спекла 6 пиріжків з сиром , а з капустою – на 7 більше. Скільки всього пиріжків спекла бабуся?
VІ. Домашнє завдання.
( за підручником)
VІІ. Підсумок уроку