Мета: вдосконалювати навички виразного читання, уміння швидко орієнтуватися в тексті, добирати правильну інтонацію, збагачувати словник учнів;
розвивати зв’язне мовлення та образне мислення;
виховувати спостережливість, любов до природи та тварин.
Обладнання: мультимедійна дошка,проектор
Хід уроку
I.Організаційна частина
1.Привітання
Любі друзі! У наш клас
Завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час.
Гостей посмішкою й миром.
Ми вам раді добрі люди,
І вітаєм щиро вас.
Та запрошуємо ласкаво
На урок у 2 клас. (Слайд 1)
2. Психологічний настрій.
- Діти, подивіться один на одного, всміхніться. Молодці! У вас гарний настрій, бачу ви налаштовані на плідну працю на уроці. Отже,розпочинаємо урок. А на уроці ми будемо…
(слайд 2)
Уважні
Розумні
Організовані
Кмітливі
Вчитель.
Девізом нашого уроку будуть слова, які ми зараз прочитаємо
Діти хором читають девіз.(слайд 3)
Хто багато читає,
Той багато знає.
Хто швидко читає,
Той багато зробити встигає.
II. Мотивація навчальної діяльності
1. Мовно-читацька розминка
Зараз проведемо мовно-читацьку розминку.
2.Перша вправа «Артикуляційна зарядка» (слайд 4) Де ж нас пустунчик-язичок?
Заховався за біленький тинок,
Ліг на бочок і мовчок,
А ми зараз його розбудимо.
(слайд 5)
- А зараз давайте надуємо кульки.
-здуємо кульбабку.
-задуваємо свічку.
- Молодці!
3.Стежинка чистомовок та скоромовок.
-А зараз стежинка чистомовок та скоромовок. (слайд 6)
ма-ма-ма – прийшла до нас зима.
Ло-ло-ло – кучугури намело.
Ем-ем-ем – саночки візьмем.
Дем-дем-дем – на гірку підем.
Ам-ам-ам – ой, весело нам.
-Вивчимо нову скоромовку, промовляючи її повільно, нормально, швидко.
(слайд 7)
Їхав грудень возом,
Віз мішок морозу,
До морозу криги,
А до криги – снігу.
-Молодці.
4. Гра « Відгадай предмет за ознаками» ( Слайд 8 )
Білий, пухнастий, мякий.....(сніг).
Холодна, люта, морозна.....(зима).
Злий, тріскучий, лютий.....(мороз).
III.Перевірка домашнього завдання. (слайд 9)
Те, що вчили – пригадаєм,
Поміркуєм, прочитаєм.
Читання віршівО.Олеся (слайд 10)
IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
Чудо –сани прилетіли,
Скакуни в тих санях білі.
В санях тих сидить цариця,
Білокоса, білолиця.
Рукавом махає,
сріблом все вкриває. (зима)
- Які слова вам допомогли відгадати загадку?
- За що любите зиму ви? Розкажіть.
Зима- чудова пора року. Ми любимо її за її скрипучий білий сніг, за морозець, який щіпає за ніс і щічки, за чудові зимові розваги.
О.Олесь дуже любив природу, состерігав за її життям. Свої состереження відобразив у своїх чудових віршах.Сьогодні ми прочитаємо ще один вірш поета.
V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
Розповідь про автора учнем( слайд 13)
1.Виразне читання вчителем вірша О.Олеся «Бігав зайчик-скакунець»
- Назвіть головну героїню вірша. (Зима)
2.Словникова робота (слайд 14)
1.Довідкове бюро.
Помело- мітла
Затишок – тихе мсце, захищене від вітру.
3.Читання слів «луною»за вчителем. (слайд 15)
Сховався мерщій
Скакунець вгледіла
Зоставсь тарілці
Забіліла сховався
Фізкультхвилинка (слайд 16)
2. Гра «Бджілки»
Самостійне напівголосне читання вірша, кожен – у своєму темпі.
-Відшукайте у вірші слова, якими описано дії зими.
- якою ви її уявляєте?
3. Гра «Упізнай героя» ( слайд 17)
Не ходжу я, а скакаю,
Бо нерівні ноги маю,
Через поле навмання,
Перегнав би я коня. (заєць)
Червонясту шубку має,
По гілках вона стрибає,
Хоч сама мала на зріст,
Та великий має хвіст,
Як намисто оченята...
Хто це? Спробуй відгадати! (білка)
Сіра шубка із пірїн,
На морозі жвавий він,
Не орел цей стрибунець.
Хто це, діти? (горобець)
-Як зима доганяє зайця?
- Де він від неї сховався?
- Що зима зробила для білки?
- Як ви уявляєте картину, змальовану словами «горобці в сніговій тарілці»?
(зошит с.39)
- Допомога тваринам взимку. Як ми допомагаєм тваринам взимку? (Слайд 18)
4.Робота за змістом малюнка
-Розгляньте малюнок. Які фарби на ньому переважають?
(яскраві, світлі, голубі, білі, холодні як зима, свіжі як подих)
- Які рядки вірша проілюстрував художник?
-З яким твором ознайомилися на сьогоднішньому уроці?
-Хто його автор?
-Яку пору року відобразив поет у своєму вірші?
Виразно читати вірш. Підготувати запитання за його змістом.