Збагачувати уявлення про народну пісню як жанр усної народної творчості; вчити виразно читати діалоги; збагачувати мовлення постійними ознаками. Продовжувати ознайомлення учнів з кращими зразками усної народної творчості, вчити визначати головну думку твору . Розвивати зв'язне мовлення, пам'ять, мислення, увагу. Виховувати любов до художнього слова.
Тема. Народні пісні. «Грицю, Грицю…»(жартівлива народна пісня)
Мета: збагачувати уявлення про народну пісню як жанр усної народної
творчості; вчити виразно читати діалоги; збагачувати мовлення постійними ознаками. Продовжувати ознайомлення учнів з кращими зразками усної народної творчості, вчити визначати головну думку твору . Розвивати зв’язне мовлення, пам'ять, мислення, увагу. Виховувати любов до художнього слова.
Хід уроку
І . Організаційний момент
Розвиток мовно-слухової уваги.
Учні читають ланцюжки слів. Перший раз повторюють всі разом. Потім —
по 2–3 учні кожний, «ланцюжком». Окремо слід звертати увагу на чітку та швидку вимову.
лис — ліс — ніс
жито — шито — сито
шапка — лапка — папка
пора — нора — гора — кора
ІІ. Перевірка домашнього завдання
1.Виразне читання пісеньки «Два півники».
2. Установи послідовність рядків пісеньки.
Ухопив він козенятко
А вовчок-сірячок
Та й далі тікає
З лісу виглядає
3. Добери слова, що римуються
Молотили
Виглядає
Віжки
серце
ІІІ.. Опрацювання української народної пісні
1.Бесіда.
У ч и т е л ь. Сьогодні ми познайомимося з народними піснями. Вони подані у віршованій формі. За змістом часом нагадують казку. У піснях, що ми
сьогодні прочитаємо, природні явища та рослини зображені, як живі істоти.
читати пісні треба наспівно, наче ведеш довірливу розмову.
2.Самостійне читання в парі.
— Назвіть усіх персонажів пісні.
- Про що ця пісня?
- Чому вона жартівлива?
- Що в ній засуджують?
3.Підготовка до виразного читання за особами.
— Які інтонації переважають у розповіді між дійовими особами?
4.Читання пісні за особами.
5.Гра «Добери риму».
До роботи - …(чоботи)
До телят -….
Молотити - …
Дрова - ….
Хліб -…
Їсти -…
Фізкультхвилинка
Дід у поле ходив.
Раз ходив, два ходив, три ходив.
В полі ріпку посадив.
Раз садив, два садив, три садив.
А тоді сидів, чекав,
Вже й мороз його злякав,
Вже і дощик накрапав,
Вже і сонечко пекло —
Вгору ріпку потягло.
5.Підсумкова бесіда.
— Що в цій пісні нагадує казку?
— Який настрій передано у вірші?
(хитрий, впертий, щирий, чесний, ледачий,скупий)
ІV. Підсумок уроку
- Яку пісню читали на уроці?
- Яка ця пісня за змістом і настроєм?
- Що в ній засуджується?
- Продовж думку.
Я ___________вчинки Гриця, тому що ______________________
V. Домашнє завдання
Виразно за особами читати пісню, дати відповіді на запитання підручника.