Літературне читання
Тема: «О. Кротюк «Наші скарби».
Мета: продовжувати знайомити учнів з творами українських письменників; вчити визначати жанри творів; удосконалювати навички правильного і виразного читання; розвивати зв’язне мовлення, уяву; збагачувати словниковий запас; розширювати світогляд учнів; виховувати інтерес і бажання вивчати історію України.
Обладнання: підручник «Українська мова та читання» 2-га частина О.Савченко, мультимедійна дошка,
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Етап орієнтації.
Дзвоник дзвенів?
На урок йти велів?
А ще він вас до музею запросив!
ІІ. Етап цілепокладання.
-
Перегляд відео «Київ. Музей національної культури».
(https://www.youtube.com/watch?v=1XviyFJ43VI)
-
Як видумаєте, де ви щойно побували?
-
Повідомлення теми і мети уроку.
-
Ви сьогодні отримаєте нові знання про незвичайний музей. А зробимо це за допомогою твору О. Кротюк «Наші скарби».
ІІІ. Етап цілереалізації.
-
Коротка інформація про Оксану Кортюк.
-
Словникова робота.
Скарби, просто неба, керамічні вироби, Слобожанщина, Поділля.
-
Читання за абзацами:
-
І – Читання мовчки - Про які музеї йде мова?
-
ІІ – Читання вголос. - Чому так називається музей?
-
Які власні назви ви почули?
-
ІІІ – Читання пошепки. - З чим би ви порівняли вітряки?
-
ІV – Читання по реченню. - Чи схожа на нашу школу?
-
V – Читання в парах. Які професії згадуються в тексті?
-
VІ – Читання «ланцюжком» – Так чи ні?
-
Поле, де проходять видовищні дійства невелике. (Доказ зачитати)
-
VІІ – Читання фронтальне. - До чого закликає авторка? Чи погоджуєтесь ви з її висновками?
-
Вправа «Презентація відповідей».
-
Скільки власних назв згадують? (6). Що ви знаєте про перлинки цих областей?
-
Скільки окличних речень (2), а прочитайте їх з інтонацією.
-
Скільки питальних речень (1), а прочитайте їх: здивовано, сердито, лагідно.
-
Скільки абзаців починається на Є (4), а які слова є ключовими?
-
За скільки годин можна побувати в усіх куточках України (2 год). А як називається кожна хатка і подвір’я?
-
Різні види читання: вибіркове, «Хвиля», «Буксир» і т.д.
-
Стислий переказ прочитаного (робота в парах).
-
«Скринька запитань» (учні задають один одному запитання).
-
Складання цитатного плану.
-
Визначення теми і мети твору.
-
Визначення жанру твору.
- Це оповідання художнє чи науково – художнє?
11. «Аукціон думок».
Діти висловлюють свої думки, почуття.
ІV. Етап рефлексійно – оцінюючий.
Вправа «Скажи одним реченням».