Управління освіти Соледарської міської ради Донецької області
Розробка
уроку з математики в 3 класі
«Одержуємо частини цілого»
Підготувала:
Крекотень Олена Пантеліївна
учитель Соледарської загально-
освітньої школи І-ІІІ ступенів № 13
з поглибленим вивченням
англійської мови
2020 рік
Тема. Одержуємо частини цілого
Мета. Удосконалювати вміння учнів одержувати частини цілого, позначати частини цілого дробами. Навчити правильно читати записи з дробами. Розвивати спостережливість та вміння обгрунтовувати свої думки. Виховувати почуття відповідальності. Формувати математичну компетентність.
Очікувані результати:
Учні:
Обладнання. Набір математичних матеріалів,магнітний конструктор, набір «Частини цілого на крузі». Інтернет-підтримка підручника.
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності
1. Гра «Передай настрій».
Діти складають долонькі «човником» і уявляють, що там побажання гарного дня, доброго здоров`я, чудового настрою. По черзі, по колу передають одне одному ці побажання.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Робота з математичними матеріалами . Робота в групах.
Виконання практичної роботи за інструкцією. Інструкція. ( за інтернет- підтримкою підручника).
Для цього перегніть фігуру навпіл.
Ще раз перегніть отриману половину навпіл.
Перегніть отриману чверть навпіл.
На скільки рівних частин поділено фігуру лініями дробу?
Як назвемо отриману частину ?
ІV. Вивчення теми уроку.
1. Запис частин цілого. Читання записаних дробів.
№ 2 , с. 80
2. Позначення частин цілого дробами.
Назва чисельників та знаменників дробу.
№ 3 , с. 80
3. Добір дробів до рисунків.
Відприцювання понять про чисельник та знаменник дробу.
№ 4 , с. 80
V. Фізкультхвилинка. Динамічна.
VІ. Закріплення вивченого.
1. Визначення частин цілого.
№ 5 , с. 81
2. Робота над задачею:
3. Робота в групах.
Визначення частин цілого і позначення його дробом..
Робота з магнітним конструктором.
VІІ. Рефлекція.
Прочитай записи і обгрунтуй свою думку.
№ 6 , с. 81
VІІІ.Домашнє завдання.
Подай іменовані числа в інших одиницях вимірювання.
№ 8 , с. 81