Урок з предмету Я досліджую світ у 1 класі "Правила загартовування"

Про матеріал
Ознайомлення дітей з поняттям і правилами загартовування; закріпити бажання зміцнювати своє здоров’я; розвивати пам’ять; виховувати акуратність, бажання рости здоровим.
Перегляд файлу

Урок з Я досліджую світ  у 1 класі

Тема. Правила загартовування.

Мета:

- ознайомити з поняттям і правилами загартовування;

- закріпити бажання зміцнювати своє здоров’я;

- розвивати пам’ять;

- виховувати акуратність, бажання рости здоровим.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: ілюстрації за темою, робочий зошит.

Хід уроку

 I. Організація класу

- привітання;

- облік відвідування;

- налаштування учнів на роботу на уроці:

 Щоб урок пройшов не марно,

 Треба сісти рівно, гарно

 І виконуй тільки те,

 Про що мова на уроці йде.

 II. Актуалізація опорних знань учнів

 Гра «Мікрофон»

- Для чого потрібні фізичні вправи?

- Яких правил безпеки потрібно дотримуватися, граючи в спортивні ігри?

- Чому для здоров’я потрібен рух?

IІІ. Мотивація навчальної діяльності

 (На дошці ілюстрації: сонце, квіти, дерева, вода, людина)

Слово вчителя з елементами бесіди.

- Подумайте, чи зможе рости квітка без світла, води, повітря? (Ні.) Так само і людина, щоб бути здоровою, має дружити із сонцем, повітрям і водою.

Улітку ви цілий день проводите на сонці. Поступово шкіра стає засмаглою і красивою. Сонце і свіже повітря зміцнюють ваше здоров’я.

- А що робить вода?

Вода змиває з тіла бруд. Вона масажує шкіру, м’язи. Тіло стає гнучким і сильним.

 ІV. Повідомлення теми уроку

Сьогодні на уроці ми поговоримо про загартовування.

 V. Вивчення нового матеріалу

1. Слово вчителя з демонстрацією ілюстрацій

 Загартовувати свій організм, як правило, починають із ранкової фізичної зарядки. Найкраще це почати робити влітку.

 Одним із способів загартовування є обтирання холодною водою. Для цього беруть рукавичку з махрового рушника, змочують її холодною водою і обтирають нею спочатку одну руку від пальців до плеча, а потім - другу. Після цього вологу руку сильно роз­тирають сухим рушником до легкого почервоніння. Груди, живіт, спину обтирають значно швидше.

 При загартовуванні велике значення має температура води. Спочатку вона має бути 32 °С, а потім температуру поступово знижують.

 Після обтирання потрібно прийняти душ, а якщо це неможливо, то добре вмитися.

 Загартуванню організму допомагає ходіння влітку босоніж по землі, піску, камінню. Ноги не мерзнутимуть, якщо їх щодня мити холодною водою. Загартований організм не боїться холоду, він стійкий до хвороб і змін температури навколишнього середовища.

 Одним із методів загартовування є моржування.

 Доповідь «Довідкового бюро» (один учень)

Моржування — це купання в холодній воді взимку у відкритій водоймі (річці, озері, ставку, морі).

 Доповідь «Довідкового бюро» (один учень)

Зимове плавання — одна з форм загартовування холодом. Воно позитивно впливає на діяльність практично всіх систем і органів людського організму.

 2. Бесіда

- Як ви думаєте, чи добре у вас здоров’я?

- Чи можете ви назвати себе загартованими? Доведіть свою думку.

 3. Побудова «Асоціативного куща»

 Діти обирають з карток 6 ознак здорової людини

 Зразок відповідей: дуже рідко болить голова; якщо занедужав, то швидко поправляється; має чисту шкіру, здорове волосся; добре спить; може не захекавшись пробігти п’ять кілометрів; живе не менше ніж 80 років.

На дошці утворюється «асоціативний кущ».

 4. Слово вчителя з елементами бесіди

- Як ви думаєте, скільки років має прожити людина, щоб називатися довгожителем?

 Існують такі секрети довголіття:

 - загартоване тіло;

 - щоденна фізична праця;

 - правильне харчування і режим дня.

 (На дошці – картки з секретами довголіття)

 

 

 5. Робота в групах

Виберіть слова для характеристики здорової людини: красива, спритна, ставна, міцна, сутула, бліда, струнка, незграбна, сильна, рум’яна, товста, підтягнута.

6. Фізкультурна хвилинка

 Велика хата у ведмедя,

 І маленька в зайця.

 Наш ведмідь пішов додому,

 А за ним і зайчик.

 Ми услід їм помахаємо

 І за парти посідаємо

 VI. Закріплення та удосконалення знань

 1. Робота з підручником (с. 50–54)

  1. Читання статті «Правила загартовування». Обговорення прочитаного.

 - Із яких процедур складається загартовування?

 - Як правильно приймати повітряні ванни?

  1. 2. Читання вірша Л. Вознюк «Вартовий здоров’я»

 - Який висновок можна зробити з цього вірша?

 - Назвіть правила приймання водних процедур.

 VII. Організація самостійної роботи учнів

 1. Робота в зошитах (с. 21–22)

  1. Складання речення на с. 21.
  2. Робота з малюнками на с. 21.

- Складіть речення і запишіть його в зошиті.

 - Складіть розповідь за малюнками про загартовування в різні пори року.

 VIII. Оцінювання навчальних досягнень учнів

 IX. ПІДСУМОК УРОКУ

 1. Гра «Мікрофон»

 - Коли краще починати загартовуватися?

 - Назвіть секрети довголіття.

 - Чим корисне свіже повітря?

docx
Додано
12 листопада 2020
Переглядів
1442
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку