Уроку "Десяток. Утворення десятків першої сотні. Лічба"

Про матеріал
Конспект уроку у 1 класі. Тема "Десяток. Утворення десятків першої сотні. Лічба"
Перегляд файлу

Урок математики у 1 класі

Тема уроку. Десяток. Утворення десятків першої сотні. Лічба. 

Мета: формувати поняття про десяток як лічильну одиницю. Знайомити учнів з групуванням предметів при лічбі              великої кількості предметів;              знайомити              з новою лічильною одиницею — десятком; учити лічити десятками; формувати вміння розв’язувати задачі; виконувати додавання і віднімання; розвивати образне мислення учнів у ході виконання завдань геометричного              змісту.

Цілі: Познайомимося з новою лічильною одиницею — десятком;

навчимося лічити десятками;

вправлятимуся у додаванні і відніманні чисел;

Обладнання: Шість цеглинок LEGO, рахівні палички, презентація, ноутбук, відео фізкультхвилинка, зошит.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку.

І. Організаційний момент


Клас готовий працювати? (Так)

Додавати й віднімати?       (Так)

Вчасно руку піднімати?     (Так)

Вирази й задачі розв’язати? (Так)


1.2. Перевірка готовності робочих місць до уроку математики.

Для початку давайте перевіримо чи все в нас готово до уроку.


ІІ. Актуалізація опорних знань.

 1. Усне опитування. «Мікрофон»

- Яку арифметичну дію з числами треба виконати, щоб стало більше? менше?

-Як називаються числа при додаванні? Віднімані?

- Як знайти невідомий доданок? невідоме зменшуване? невідомий від’ємник?

 - Як дізнатися, на скільки одне число більше чи менше за інше?

2. Усний рахунок (6 цеглинок LEGO)

  • Перший доданок 6, другий доданок 4, знайти суму. (10)
  • Зменшуване 7, від’ємник 2. Знайти різницю. (5)
  • 6 збільшити на 2. (8)
  • Знайти суму чисел 5 і 4. (9)
  • 9 зменшити на 3. (6)

3. Каліграфічна хвилинка (зошит ст.21) ключ дошка

Запиши послідовно числа в порядку спадання.

ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

     Ви вже вмієте лічити предмети, кількість яких не більша за 10. А що робити, якщо предметів дуже багато, значно більше за 10? Мабуть, треба їх якось згрупувати… Пригадайте, які об’єкти групують при лічбі. (Яйця, пігулки, гудзик) Сьогодні ви будете вправлятися в лічбі великої кількості предметів, групуючи їх для зручності; ознайомитесь з новою лічильною одиницею.

IV. Повідомлення теми. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота. Вправи з паличками

Робота з лічильним матеріалом

 —Виклади 9 паличок. Додайте ще одну.

 —Скільки стало паличок? Склади рівність.

Учень. 9 + 1 = 10.

 — Зв'яжи 10 паличок у пучок. 10 одиниць утворюють нову лічильну одиницю "десяток". Десять одиниць — це десяток.

Словникова робота

- Прочитайте слово на дошці. (Десяток)

- Скільки в слові голосних букв? Назвіть їх. – Скільки в слові складів? – Як ви дізналися? (Скільки голосних -  стільки і складів). – Назвіть приголосні звуки. – Який приголосний м’який? – Яка буква показує, що він м’який? –Який звук позначає буква я?

Тема нашого уроку. Десяток. Утворення десятків першої сотні. Лічба  (екран)

Цілі уроку:

Познайомимося з новою лічильною одиницею — десятком;

навчимося лічити десятками;

вправлятимуся у додаванні і відніманні чисел;

навчимося писати цифри;

навчимося писати букву Іі.

 

Продовжуємо роботу поки діти утворять 10 десятків.

—Які предмети ми лічимо десятками?

Учень. Десятками можна рахувати яйця, ґудзики, горіхи  та інші предмети.

Де у нас є десяток?  Пальці на руках.

-  Скільки окремих одиниць у десятку? Отже, десяток =10.

- Обєднайте у парі пучки. Вистав тепер на парті 2 пучки паличок;

-  Скільки тепер стало у вас пучків? (два) А скільки паличок? (2 десятка)

— Два десятки — це двадцять одиниць.

І т.д.

10десятків складають 1сотню.    

(Екран)

1. Скільки паличок зліва? Справа? Чи можна стверджувати, що 1 одиниця й 1 десяток – це те саме? Чому?

Ні, не можна стверджувати, що 1 одиниця – 1 десяток.   Тому що в  1 десяток входить 10 одиниць!

Висновок.

10 одиниць складають 1десяток.

10 десятків складають 1 сотню.

В одній сотні сто одиниць.

4. Первинне закріплення поняття десятка.

1. Робота в зошиті ст. 21

Завдання № 2 (зошит) колективно

Завдання №3 Математика самостійно

Фізкультхвилинка

2. Робота в парі (карточки) Математика з другом

Погладьте по головці

3.  Формування вмінь розв’язувати задачі.

Робота над задачею

У одній коробці 10 кольорів фарби. Скільки кольорів у 2 таких коробках? У 5 коробках? У 10 коробках?

Що нам відомо ? (У одній коробці 10 кольорів.)

А скільки кольорів у 2 коробках? (20)

А якою дією ви про це дізнались? (10+10=20)

Скільки кольорів у 5 коробках? (50)

Як ви про це дізнались? (10+10+10+10+10=50 або у 1 коробці 1 десяток, тоді у 5 коробках 5 десятків , а 5 десятків це 50)

Тоді скільки фарб у 10 коробках? (100)

А яким чином ви дізнались?

(У 1 коробці 10 кольорів тобто 1 десяток, тоді у 10 коробках 10 десятків , що становить 100 або

10 + 10 + 10 + 10 + 10 + 10 + 10 + 10 + 10 - 100 (ф.))

4. Робота з геометричним матеріалом

Змоделюйте смайлик використовуючи 1 десяток резинок

V.Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів

«Дзвінок мама»

Про що ви дізналися сьогодні на уроці?

Як полічити велику кількість предметів?

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
23 лютого 2020
Переглядів
2964
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку