Виховний урок«Т. Шевченко - мислитель, пророк, геніальний поет,його велике значення»

Про матеріал
Мета: відтворити і поглибити знання учнів про життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка як поета, мислителя, пророка; розкрити нові віхи діяльності письменника; простежити його велич і вшанування у світі; розвивати допитливість учнів, увагу, уміння сприймати нову інформацію; виховувати повагу до творчості Кобзаря, любові до рідного слова.
Перегляд файлу

 

Тема:Т. Шевченко - мислитель, пророк, геніальний поет,його  велике значення

Мета:

відтворити і поглибити знання учнів про життєвий і творчий шлях

Т. Г. Шевченка як поета, мислителя, пророка; розкрити нові віхи діяльності письменника; простежити його велич і вшанування у світі; розвивати допитливість учнів, увагу, уміння сприймати нову інформацію; виховувати повагу до творчості Кобзаря, любові до рідного слова.

Тип уроку: круглий стіл ( конференція)

Обладнання: портрет Т. Г. Шевченка, книжкова виставка, презентація,роздатковий матеріал ( картка «Знаємо, хочемо дізнатися, дізналися»),  

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Слово вчителя.

Тарас Григорович Шевченко.  Його знають і шанують у всьому світі, Своїм нащадкам він залишив « Заповіт», який читають різними мовами.

Читання « Заповіту» на різних мовах.

ІІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

ІV. Сприйняття і засвоєння нового матеріалу

  1. Робота в парах.

Поверніться до учня, який сидить поруч. Пригадайте факти з біографії Т. Г. Шевченка

Укладання   таблиці «Знаємо—Хочемо дізнатися—Дізналися» (таблиця буде доповнюватися протягом усього уроку).

Біографія Т. Г. Шевченка

Що знаємо?

  1. Кирилівка—село, де народився Т.Г. Шевченко
  2. 9 березня 1814 року народився Т. Шевченко
  3. Батько поета був хліборобом, стельмахом, чумаком. Умів читати і писати
  4. Малий Тарас володів здібністю до маларства
  5. Іван Сошенко—художник. Друг Т. Шевченка
  6. 22 квітня 1838р. талановитого кріпака Т. Шевченка викуплено з кріпацтва
  7. У 1843 році відбувся перший приїзд на Україну. Перед ним лежав розтерзаний, без хреста розіп'ятий край
  8. «Кобзар» було видано у 1840 році
  9. 5 квітня 1847 рік—перший арешт Т.Шевченка
  10. 1848 рік. Поетові всміхнулася крихта куцого щастя. Його взяли художником в наукову експедицію для вивчення Аральського моря
  11. 1850 рік. Навколо пустеля, пісок і солона вода. Шевченка переведено в Новопетровське укріплення—на півострові Мангишлак
  12. 1857 рік—Шевченка відпустили. Через місяць арештували знову
  13. 1858 рік—другий  приїзд на Україну
  14. 1859 рік—третій  арешт
  15. Поет помер 10 березня 1861 року

 

Слово вчителя

Це відомості, які ми знаємо ,що ви хотіли б довідатися?

Учні з допомогою вчителя заповнюють розділ «Що хочемодізнатися?»

Що хочемо дізнатися?

  1. Поглибити знання з біографії поета як мислителя, поета, пророка;
  2. Розкрити нові віхи діяльності письменника;
  3. простежити його велич і вшанування у світі.

Як ви розумієте поняття

Мислитель—

людина, здатна до глибокого філософського мислення.

Пророк—

1. За релігійними уявленнями—проповідник волі божої.

2. Поет. Провісник майбутнього. (Відеоматеріал Шевченко – пророк)

Геній—

Особа, яка володіє найвищим ступенем таланту, здібностей

Слово вчителя Т. Шевченко виступив як поет-новатор, приніс з собою в українську літературу «слово нове», новий світ поезії, неповторні образи, картини й барви, небачене раніше багатство й широчінь тем, ідей, мотивів, жанрових форм, вивів українську літературу на шлях реалізму й народності .

Маловідомі сторінки із життя письменника

 

Прослуховування композиції на бандурі.

Перегляд слайдів ( картини письменника, пам’ятники).

V. Підсумок уроку. Скласти сенкани до всіх напрямів діяльності.

VІ. Оцінювання.

VІІІ. Домашнє завдання. Вивчити біографію, прочитати балади «Причинна» і «Лілея».

 

Що знаємо?

Що хочемо дізнатися?

Що дізналися?

1.Кирилівка—село, де народився

Т.Г. Шевченко

2.9 березня 1814 року народився

 Т. Шевченко

3.Батько поета був хліборобом, стельмахом, чумаком. Умів читати і писати

4.Малий Тарас володів здібністю до маларства

5.Іван Сошенко—художник. Друг

Т. Шевченка

6.22 квітня 1838р. талановитого кріпака Т. Шевченка викуплено з кріпацтва

7.У 1843 році відбувся перший приїзд на Україну. Перед ним лежав розтерзаний, без хреста розіп'ятий край

8.«Кобзар» було видано у 1840 році

9.5 квітня 1847 рік—перший арешт Т.Шевченка

10.1848 рік. Поетові всміхнулася крихта куцого щастя. Його взяли художником в наукову експедицію для вивчення Аральського моря

11.1850 рік. Навколо пустеля, пісок і солона вода. Шевченка переведено в Новопетровське укріплення—на півострові Мангишлак

12.1857 рік—надія, радість, щастя...крах. Шевченка відпустили. Через місяць арештували знову

13. 1858— другий  приїзд на Україну

14.1859 — третій  арешт

15.Поет помер 10 березня 1861 року

 

1.Т.Шевченко – поет, мислитель, пророк.

2.Пригадати його літературну спадщину.

3. Дізнатися  інші види діяльності письменника      ( наука, громадська діяльність, малювання).

4. Вшанування

Т. Шевченка у світі.

 

 

 

docx
Додано
18 листопада 2020
Переглядів
674
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку