План-конспект уроку для 3 класу. Ознайомлення учнів з творчістю П.Осадчука з оповіданням "Стежка"
Ознайомила учнів з особистістю Петра Осадчука, розкрила красу і своєрідність поезій видатного поета, вдосконалювала навички свідомого виразного читання поетичних творів; навчати уявляти описані картини, розмірковувати над текстом; розвивати спостережливість, творчу уяву, чуття поетичного слова; виховувати любов до рідного краю.
00510-Урок 72/320
Літературне читання
Тема уроку. Вище України тільки небо.
П. Осадчук «Стежка».
02/
Мета уроку. Ознайомити учнів з особистістю Петра Осадчука, розкрити красу і своєрідність поезій видатного поета, вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; навчати уявляти описані картини, розмірковувати над текстом; розвивати спостережливість, творчу уяву, чуття поетичного слова; виховувати любов до рідного краю.
Обладнання. Картки для читання.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Вітання.
- Діти, сьогоднішній урок розпочнемо з побажань.
( Діти висловлюють свої побажання)
2. Психологічна настанова. «Самоналаштування».
- Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.
- Я – особистість творча.
- Я бажаю всім однокласникам успіхів на сьогоднішньому уроці.
ІІ. Мов2леннєва 20330,*
+-90/+розминка.
1. Артикуляційна зарядка.
- Сильно, із зусиллям зберіть губки в «хоботок» так, щоб при цьому вони мали мінімальну площину. Потім так само активно, із зусиллям розтягніть їх в сторони, не оголяючи зуби. Повторіть цей рух кілька разів.
2. Розчитування.
3. Робота над скоромовкою.
Біжать стежини поміж ожини.
Гра « Дощик»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми і мети уроку.
1. Вступне слово вчителя.
Засперечалися дітки, яка стежка найкраща.
-До крамнички, бо там є цукерки.
- Ні, до школи, бо там є дітки.
- Ні, до річки, бо там можна скупатися.
- Ні, в садок, бо там є груші, яблука.
- Ні в поле, бо там просторо...
Аж тут приспіла мама. Дітки й питають, яка стежка найкраща?
Д. Чередниченко.
- Багато різних стежинок є на землі. Чимало цікавого можуть вони нам розповісти. Одні ведуть у далекі незвідані світи, інші – до заповітної мрії.
У кожного своя стежка, кожний вибирає сам, якою вона буде і де проляже.
-А сьогодні на уроці ми пройдемось поетичною стежинкою, якою поведе нас Петро Ілліч Осадчук, спробуємо відкрити для себе творчість цього талановитого українського поета, котрий визначив сенс свого життя лише одним реченням: « Вище України тільки небо, але й небо над Україною – Україна!"
ІV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.
1. Біографічна довідка.
2. Опрацювання статті про поета(с.116-117)
Гра « Рибки». Самостійне мовчазне читання статті учнями
3. Фізкультхвилинка.
4.Опрацювання вірша П.Осадчука « Стежка» (с.117)
1) Читання вірша вчителем.
2) Словникова робота.
- Тлумачення слів.
Пізніше, потім, згодом.
3) Робота над виразністю читання вірша.
-Який основний тон виберете для читання вірша?
-У якому темпі будете його читати?
-З якою інтонацією прочитаєте слова дощу?
4) Виразне читання вірша учнями.
«Ланцюжком»
5) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
- Як хлопчик тікав від дощу?
- Хто прийшов йому на допомогу?
-Чому він дякував стежці?
- Чому розізлився дощ?
- Як поет описав дощ?
- З приводу чого хлопчина висловлює жаль?
6) Вправи на розвиток швидкості читання.
Гра «Знайди риму»
Гра « Розвідники»
Гра «Хто швидше?»
Вчитель вивішує два малюнки: дощу і стежки. Показує картки-«блискавки», учні читають і прикріплюють до малюнка слова, що відповідають дії у вірші.
Слова на картках:
Хапав, дзвенів, навчила, залила, тремтить, плаче, барабанив, сховати, впурхнуло.
7) Робота за ілюстрацією.
- Подивіться на ілюстрацію до цього вірша.
- Можемо ми її віднести до всього твору чи до якоїсь його частини?
- Що художник зобразив на картині?
- Що він намалював у центрі картини? Удалині?
- Які фарби обрав? Який настрій вони створюють?
- Опишіть картину, використовуючи рядки з вірша.
8) Робота в групах. Розвиток мовлення.
Завдання групам, з подальшим зачитуванням текстів:
1-ша група – описати хлопчика;
2-га група – описати дощ;
3-тя група – описати стежку.
V. Підсумок уроку.
Метод « Вільний мікрофон»