Тема. Вступ до розділу «У міста і села прийшла зима весела». Грудень – кінець року, початок зими. В.Зорик «Зимовий ранок». Марійка Підгірянка «Сипле сніг»
Мета. Ознайомити з особливостями погоди взимку, вчити бачити й розуміти прекрасне в природі, в поезії, в мистецтві; за допомогою художніх засобів поглибити уявлення про найхарактерніші ознаки зими; розвивати навички виразного читання віршованих творів, мовлення, спостережливість; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до природи, почуття прекрасного, естетичні смаки.
Очікувані результати навчання:
Розширювати читацький світогляд учнів.
Формувати морально-етичні якості учнів.
Розвивати вміння читати поетичні рядки, уявляти прочитане.
Сприяти творчому мисленню.
Виховувати любов до природи.
Обладнання. Підручник, презентація.
Хід уроку
І. РАНКОВА ЗУСТРІЧ
1.Вітання.
(Діти стають у коло)
Добрий день, малята,
Хлопчики й дівчатка.
З давніх пір і понині
Кажуть в нас на Україні:
«Здоровенькі були!»
2.Настрій на початку уроку.
Я всміхаюсь сонечку:
Здрастуй, золоте.
Я всміхаюсь квіточці:
Хай вона росте.
Я всміхаюсь дощику:
Лийся, мов з відра.
Друзям усміхаюся:
Зичу їм добра
3. Правила роботи на уроці:
- Які правилами будемо користуватися на уроці читання?
ІІ. Підготовка до вивчення нового розділу.
1. Артикуляційна зарядка.
- вітерець у лісі –
- прилетів жук –
- прийшла гусочка –
- приїхав трактор –
2. Стратегія «Передбачення»:
- Що тут зображено?
- Зробіть припущення до теми нашого уроку.
3. Оголошення теми та мети уроку.
УМІСТАІСЕЛАПРИЙШЛАЗИМАВЕСЕЛА
(У міста і села прийшла зима весела)
Отже, у цьому розділі ми будемо з вами спостерігати за тим, як різні письменники та поети змальовують красу зими, якими словами її змальовують. Отож, вирушаймо у зимову мандрівку.
ковзани санчата крига
канікули Зима мороз
іній
подарунки хуртовина сніг Новий рік
3. Мовна розминка.Чистомовка (хором) :
Ма-ма-ма - прийде холодна зима.
те -те-те – снігу намете.
Ем-ем-ем - саночки візьмем.
Дем-дем-дем - на гірку підем.
Лю- лю-лю – дуже зиму я люблю.
Оз- оз-оз – на дворі мороз.
Ік-ік-ік – на порозі Новий рік.
Ра-ра-ра – рада зимі дітвора.
3.Промовляння скоромовки
Йде зима в поля, гаї,
Ми вже бачили її.
В неї сніг та хуртовина,
Довга ніч, коротка днина.
- повільно хором
- швидше мовчки
4. Звучить мелодія з циклу П.І. Чайковського « Пори року. Зима .»
- Зимові дні – це дивне свято. Урочисто стоять дерева, прикрашені білим інеєм. Іскриться від сонця снігова доріжка. Зачаровує зимова тиша. Як стає загадково довкола! А буває, що налетить хурделиця, закрутить і почне вигравати не чуту раніше мелодію. Їй допомагає вітерець-вітрище.
Читаючи твори цього розділу, звертайте увагу, як письменники і поети змальовують красу зими, які слова вживають для цього, помічайте та запам’ятовуйте нові слова та вислови. Будьте уважними читачами.
ІІІ. Опрацювання нового матеріалу.
5. Творче завдання. Складання сенкану (сніг)
Зима Білосніжна, холодна. Сніжить, морозить, сипле. Діти дуже люблять зиму. Холодійка |
Сніг Холодний, білий. Сипле, падає, летить. Білий сніг вкриває землю. Метелиця. |
Діти читають складені твори.
ІУ. РЕФЛЕКСІЯ
Всі ви діти молодці,
гарно працювали.
А тепер пора малята,
Підсумок уроку підбивати.
1.Вправа «Самооцінювання».
- Діти, виставте собі оцінку за допомогою LEGO цеглинки.
2. Вправа «Продовж речення»
Мені на уроці найбільше сподобалося …
Дуже цікавим було …
Найскладніше було …
У. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Ст.. 68-70, виразне читання,
розглянути ілюстрацію до картини на ст. 69, дати відповіді на питання