Казка вчить, як на світі жить Урок з читання 2 клас

Про матеріал

Урок створений щоб систематизувати знання учнів про українські народні казки та казки народів Європи

Перегляд файлу

1

 

 

 

Урок  літературного читання

у 2-В класі на тему: « Казка вчить,

як на світі жить. »

 

                       

 

 

 

 

Клас: 2-В

Вчитель: Політаєва Надія Михайлівна

Тема: Перевір свої досягнення. Узагальнення і систематизація знань учнів за розділом «Казка вчить, як на світі жить ».

Мета: систематизувати знання учнів про українські

 народні казки та казки народів Європи; закріплювати

 вміння впізнавати народну казку; розвивати, память, увагу,

 мислення,спостережливість, уміння інсценувати та

 переказувати прочитане; на матеріалах казок виховува-

ти доброту, працелюбність, дружелюбність, інтерес до

усної народної творчості-казки, пробуджувати бажання

читати казки самостійно.

Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу, урок –

 КВК.

Обладнання:

ілюстрації до казок, театральні реквізити, маски та костюми казкових героїв.

    Хід уроку

I.Організація класу.

Привітання

Доброго ранку, сонечко ясне,

Доброго ранку, земле прекрасна.

Доброго ранку, дерева багряні,

Доброго ранку, квіти духмяні.

Доброго ранку, птахи галасливі,

Доброго ранку, люди щасливі

II.Мовленнєва розминка.

1.Робота над чистомовкою «Слухняний ротик»

Ець-ець-ець - подув сильний вітерець.

Ить-ить-ить - в небі синяя блакить.

Ає-ає-ає - осінню вже повіває.

Лі-лі-лі - відлітають журавлі.

Ок-ок-ок - зібрались діти на урок.

2.Розвиток фонетичного сприймання. Гра «Хто що промовляє?»

Пригадайте, діти, вмить,

Як пшениченька шумить: ш-ш-ш-ш!

Як в гайку струмок дзвенить: джр!джр!джр!

Як бджола в садку бринить: дз! дз! дз!

Як шумлять у птаха крила: ш- ш- ш- ш!

В морі синьому вітрила: ш-ш-ш-ш!

3.Робота над скоромовкою.

Запитала мишка мишку:

Ти чого погризла книжку?

Мишка їй відповідала:

-Їжі іншої не мала.

III. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної

діяльності.

1.Бесіда.

Учитель:

-Діти, який розділ ми закінчили вивчати?(«Казка вчить, як на світі жить»).

-Над якими темами в даному розділі ми працювали?(1. «Українські народні

казки.», 2. «Казки народів Європи».)

-Які казки є найдавнішими?(Про тварин.)

-Які казки називаються народними?

Учитель: Хто ж не любить слухати і читати казки? Чим вони нам любі?

 Напевно тому, що в них панує інший світ. У казках

 трапляються дивні пригоди, тварини, рослини і речі вміють

 рухатися і говорити, а люди розуміють їхню мову. Казка –

давній і мудрий порадник.

 Це вона дає нам перше уявлення про добро і зло,

 правду й неправду, чесність, справедливість. Казка народилась

 у сиву давнину. Раніше казки передавалися з уст в уста і

 були доступні усім:і дорослим, і малим. Адже український народ

 завжди був багатий на талановитих оповідачів. Саме від них

і позаписували вчені і письменники тисячі і тисячі

 чудових казок.

2. Виходять діти.

3.Слово учнів про казку.

1.)Існує книг багато на землі.

Вони цікаві, мудрі, гарні.

Та кожен з нас, дорослий чи малий,

Всяк казочку читати полюбляє.

2.)У казці все справжнісіньке буває,

Усе живе, все мислить, розмовляє.

В ній мудрість є, вона навчає жити,

 То як же людям казку не любити?

3.) Казка - це світ чарівний та незвичний,

Казка – це диво, сповнене краси.

Поринуть в казку, це ж бо так цікаво,

Це справді свято, радість для душі.

4.)У казці звірі мову мовлять,

Дерева розмовляють, як живі.

Добро і правда завжди зло долають,

Тому і люблять казку діти всі.

IV.Повідомлення  теми  і мети  уроку.

Учитель:

-Діти, сьогодні наш урок буде присвячений народній казці. Я хочу перевірити,

як ви засвоїли матеріал з теми «Казка вчить, як на світі жить.»

Ми проведемо урок – КВК.

Для цього ви поділилися на дві команди. Кожна правильна відповідь

оцінюється одним балом. Журі у нас будуть вчителі, що

 прийшли до нас на урок. У якої команди буде більше балів-

та команда переможе у грі.

Девіз уроку: На урок ми казку запросили,

  Щоб бачити і слухати її гуртом.

Учитель: Сьогодні змагатимуться дві команди: команда «Казколюби» і

команда «Казкознавці».Команди, привітайтеся.

Команда «Казколюби» наш девіз:

«Любимо усі казки

Змагатимемось залюбки!»

Команда «Казкознавці» наш девіз:

« Ми казки всі знаємо

Завжди перемагаємо!»

V. Повторення і закріплення вивченого.

Казка стукає у двері -

Привітаємо її.

Дуже-дуже постарайтесь

І впізнаєте тоді. 

1 конкурс. Розминка «Хто ми і з якої казки?» (малюнки з казок)

Команда «Казколюби»:

а.) Лисичка, їжак.- Українська   

народна казка «Лисиця і їжак.»   

б.)Цап, баран.-Українська    

народна казка «Цап та баран».   

в)Дід, баба, лисичка, вовк, ведмідь,    

заєць, колобок.- Українська народна  

казка «Колобок».      

Команда «Казкознавці»:

а).Півник, мишенята.- Українська народна

казка «Півник і двоє мишенят».

б). Дід, баба, лисичка.- Російська народна

казка «Лисичка».

в).Дід, баба, внучка, киця,

собачка, мишка.- Українська

народна казка «Ріпка».       

-Яка казка  «зайва»  і чому?

2 конкурс.«Диктор телебачення».

-Виразно прочитати уривок з казки.

«Казколюби» - англійська народна казка «Сорочаче гніздо».

-Чого вчить ця казка?

«Казкознавці» - болгарська народна казка «Виноградар

і змія».

-Що у казці засуджується?

Фізкультхвилинка

3 конкурс. Конкурс капітанів «Слово не горобець…»

-Закінчити фразу.

«Казколюби»      

Лисичка-… (сестричка)     

Мишка-…(шкряботушка)    

Мишенята-…(Круть і Верть) 

«Казкознавці»

Зайчик-…(побігайчик)

Півник-…(Голосисте горлечко)

Жабка-…(скрекотушка)

4 конкурс. «Ми – актори».

-Проінсценувати казку.

«Казколюби»- «Рукавичка»

«Казкознавці»-«Колобок».

5 конкурс. «Відгадай загадку»

«Казколюби»      

Далі казка ось така:     

Знайшов півник колосок,   

Змолов борошна мішок,    

Спік негайно у печі     

Пиріжки та калачі.     

Мишенят не пригощав,     

Бо жоден з них не працював.    

(«Півник і двоє мишенят.»)

 «Казкознавці»

 Ходить хмуро між дубами,

хижо клацає зубами.

Весь, як є, - жорстока лють,

 Очі так її і ллють.

Зачаївся ось, примовк-

Грізний звір цей

Звісно…(вовк).

6 конкурс. «Перекажи»

-Переказати уривок з казки.

«Казколюби»- «Півник і двоє мишенят».

«Казкознавці» - «Легкий хліб».

7 конкурс. «Розвідники»

-Знайти в російській народній казці скільки разів

 повторюється слово…

«Казколюби» - дід.

«Казкознавці» - лисичка.

VI.Підсумок уроку.

-Ну ось і настав час підвести підсумки. Журі підраховує бали, а

ми підведемо підсумок нашого уроку.

Інтерактивна гра «Мікрофон»

- Що таке казка?

- Хто є героями найдавніших казок?

- Які казки називають народними?

-Чого вчить казка?

-Чи сподобався вам урок? Чим?

- Що найбільше запамяталося?

-Кому ви хочете подякувати за роботу на уроці?

2. Слово журі.

3.Учитель.

Казка- це дитинство людства і його мудрість.

Діти, читайте казки. Нехай вони йдуть по світу, нехай живуть серед

нас, сіють доброту і мудрість, навчають, як треба по правді жити.

         

       

                                        

       

 

 

 

doc
Додано
13 листопада 2019
Переглядів
956
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку