Розробка нетрадиційного уроку баскетбола з елементами національно-патріотичного виховання. Метою заняття є удосконалення техніки ведення, передачі та кидка м'яча в кошик;сприяння розвитку фізичних якостей: сили, спритності, швидкості, сміливості, навчання дітей застосовувати набуті уміння та навички, вивчені на уроках історії та народознавства; виховування почуття колективізму, товариської взаємодопомоги, уміння швидко орієнтуватися, приймати рішення в неординарних ситуаціях, виховувати любов та патріотизм до рідного краю , повагу до національних традицій , пропагувати здоровий спосіб життя.
Тема. Баскетбол з елементами національно-патріотичного виховання
Мета:
- удосконалення техніки ведення, передачі та кидка м’яча в кошик;
- сприяти розвитку фізичних якостей: сили, спритності, швидкості, сміливості, навчити дітей застосовувати набуті уміння та навички вивченні на уроках історії та народознавства;
- виховувати почуття колективізму, товариської взаємодопомоги, уміння швидко орієнтуватися, приймати рішення в неординарних ситуаціях, виховувати любов та патріотизм до рідного краю , повагу до національних традицій , пропагувати здоровий спосіб життя.
Очікувані результати
Спеціальна фізична підготовка
Учень, учениця:
виконує: прискорення з місця на 5, 10, 15, 20 м з різних стартових положень; «човниковий» біг 49 м; серійні стрибки поштовхом однієї та двох ніг з діставанням високих предметів;
вправи з обтяженнями, набивними м’ячами; вправи для розвитку сили м’язів тулуба, плечового пояса та кистей рук: гнучкості;
рухливі ігри та естафети з бігом і стрибками
Техніко-тактична підготовка
Учень, учениця:
виконує: різноманітні способи пересувань, бігу, стрибків під час активної протидії захисників;
чергування різних прийомів ловіння, передач м’яча двома руками зверху та знизу; накривання і відбивання м’яча;
застосовує: чергування різних способів ведення м’яча без зорового контролю; кидки однією рукою з місця, в русі й у стрибку; штрафний кидок; кидок м’яча в корзину після подвійного кроку; технічні прийоми нападу і захисту у взаємодіях з партнерами під час навчальної гри.
Тип уроку: нетрадиційний.
Форма уроку: урок-гра.
Методи, прийоми і форми роботи: ігрові та змагальні методи, вікторина, бесіда (евристична), хвилинка відпочинку, рефлексія.
Засоби навчання кеглі, баскетбольні м'ячі, манішки, кеглі, плакат "Козацькому роду - нема переводу", постери: «козачата», «соколята», комп’ютер , мультимедійний проектор.
Місце проведення: спортивний зал.
Девіз уроку: Козацькому роду - нема переводу.
Перебіг уроку
(Діти входять у спортивний зал під звуки маршу, на стіну проектується фрагмент фільму Ежи Гофмана «Ogniem i mieczem», читають вірш В.Сосюри « Любіть Україну!», виконують пісню «Україна – це я», на стіну проектується відео кліп - учасникам семінару вручаються емблеми – «Я люблю Україну» )
Учні шикуються у шеренгу, фізорг доповідає про готовність класу до уроку.
Вимірювання ЧСС .
Повідомлення теми та задач уроку.
Нагадування основних правил техніки безпеки на уроках баскетболу.
Перевірка домашнього завдання:
№ |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
1.Підготовча частина -12 хвилин |
|||
1 |
Стройові вправи: повороти – ліворуч, праворуч, кругом, перешикування з однієї шеренги в дві, та з двох в одну |
2 хв.
4 рази |
Розрахунок на «перший» та «другий» |
2 |
К-с вправ для формування правильної постави та профілактика плоскостопості - звичайним кроком (ідучи взяти м’ячі ) - на носках (м’яч вгору) - на п’ятках (м’яч за голову) - на зовнішній частині ступні (м’яч до грудей) - на внутрішній частині ступні (м’яч до грудей) |
2 хв.
15 м 15 м 15 м 15 м
15 м |
В колону по 1, дистанція – довжина витягнутих уперед рук з м’ячем; Стежити за положенням правильної постанови
|
3 |
ЗРВ вправи у русі:
- м’яч угору - в.п. - м’яч уперед - в.п. 2. В.П. – м’яч перед грудьми - нахил кистей вправо - нахил кистей вліво 3.В.П. – м’яч перед грудьми 1-8 колові оберти кистей навколо м’яча. 4. В.П. – перед собою в правій - перекинути м’яч у ліву - те саме в іншу сторону 5. В.П. – м’яч уперед 1-8 нахили тулуба уперед, м’яч униз.
6. В.П. – м’яч уперед - поворот тулуба в сторону ноги, що крокує. - те саме в іншу сторону 7. Ходьба у напівприсіді 8. Ходьба у присіді 9. Стрибки В.П. – м’яч перед грудьми 1-8 – стрибки у присіді 1-4 - правим боком уперед 5-8 – лівим боком уперед 10. Біг - звичайний, м’яч перед грудьми
- приставним кроком правим боком уперед
- приставним кроком лівим боком уперед 11. Ходьба з поновленням дихання Вимірювання ЧСС за 10 сек Перешикування з колони по 1 в колону по 2, потім в 2 шеренги. |
4-6 разів
4-6 разів
4-6 разів
4-6 разів
15 с
15 с
10 м 10 м
20 с
10 с
10 с 30 с 30 с 30 с |
В колону по одному дотримуватися дистанції під час руху стежити за поставою. Нахил в сторону ноги, що крокує.
На кожен крок, ноги в колінах не згибати, м’ячем торкатися ступнів ніг.
Дотримуватися дистанції
Дотримуватися дистанції Дотримуватися стійки баскетболіста
Темп повільний |
|
|||
1 |
Розвивальні вправи на спритність через вправи гри в баскетбол
9 – 16 – те саме ліворуч
9-16 те саме ліворуч
1-8 колові оберти м’яча під ногою праворуч 9-16 те саме ліворуч
9-16 те саме ліворуч
Оберти м’яча під ногою «вісімкою»
|
4
1 раз
1 раз
1 раз
1 раз
1 раз
1 раз 2 рази. |
Не нахилятися вперед
Спину тримати рівно
|
II. Основна частина (28 хв)
Учні шикуються у шеренгу
Вимірювання ЧСС
Учитель фізкультури:
«Соколята» та «Козачата»
Учитель фізкультури:
Естафета «Достав пакет»
Команди стоять в колоні по одному. За командою вчителя гравець починає вести м’яч до стіни і повертається до гравців, передаючі естафету наступному гравцеві . Команда, що перемогла отримує 1 бал.
Естафета «Дай пас отаманові»
Команди стоять в колоні по одному отаман знаходиться на відстані 4 м. попереду . За командою вчителя направляючий гравець передає м’яч отаманові і сам біжить в кінець колони . Перемогу отримає команда що першою вся закінчить передачі. Команда, що перемогла отримує 1 бал.
Естафета «Заміни отамана»
Команди стоять в колоні по одному отаман знаходиться на відстані 4 м. попереду . За командою вчителя направляючий гравець передає м’яч отаманові і сам біжить на його місце.
Перемогу отримає команда що першою вся закінчить передачі.
Команда, що перемогла отримує 1 бал.
Естафета «Хто сильніший?»
Естафета проводиться в два етапи.
1.Гравці команди «Козачата» беруть м’ячі двома руками збоку. Команда «Соколята» однією зверху-другою знизу. За командою вчителя намагаються відібрати м’яч один в одного. У команди , де більше м’ячів та і перемогла.
2. Умови ті ж , тільки тримають м’яч навпаки. Перемогу визначать за підсумками двох етапів.
Вікторина отаманів
Учитель фізкультури:
Естафета «Стрілець»
Команда розміщена в одну колону за 15 м від кошика. За командою вчителя гравець починає вести м’яч до стіни і повертається до гравців, передаючі естафету наступному гравцеві . Команда, що влучила найбільше разів, отримує перемогу.
Естафета «Стрілець 2»
Команда розміщена в одну колону за 15 м від кошика, дистанція між учасниками команди 2 кроки, отаман передає м’яч між ногами, останній гравець в колоні обводить м’яч навколо членів команди, веде до кошика і кидає. Повернувшись назад, стає попереду.
Перемогу визначать за підсумками двох етапів.
Естафета «Хто влучніший ?»
Команда розміщується в одну колону біля щита. За командою вчителя гравці кидають по черзі м’яч в корзину протягом 3хв. Гравець, що влучив, кидає ще раз. Команда, яка влучила найбільше разів , отримує перемогу.
ІУ. Заключна частина. 2-3 хв.
Шикування команд в одну шеренгу. Голова журі оголошує результати випробувань, нагороджує переможців медалями.
Перевірка ЧСС.
Домашнє завдання: повторити правила гри в баскетбол, жести судді.
Організовано покидаємо спортивний зал під звуки пісні « Ми – козаки»