Модуль: баскетбол
Завдання :
тактика гри в нападі
відволікаючі дії (фінти)
штрафний кидок
Мета:
Формування здоров'язберігаючої поведінки учнів засобами гри в баскетбол
сприяти розвитку стрибучості, спритності.
Ганнівська філія І –ІІ ступенів
Комунального закладу
« Боківський опорний заклад
загальної середньої освіти І – ІІІ ступенів
Долинської районної ради»
Підготувала:Харламова Аліса Василівна
вчитель фізичної культури
ІІ категорії
2018 рік
Модуль: баскетбол
Завдання :
Мета:
Місце проведення: спортивний зал
Інвентар: баскетбольні м’ячі, свисток, баскетбольні щити
Хід уроку
№ п.п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно – методичні вказівки |
І |
Підготовча частина |
10-13 хв. |
|
1. |
Шикування,привітання, повідомлення завдань уроку. Нагадати правила безпеки |
1 хв
|
шеренга з.у. на наявність спортивної форми та взуття |
2. |
Опитування з теми баскетбол |
30 с. |
Кожний учень по черзі, швидко висловлює власну думку |
3. |
Вимірювання ЧСС |
10 с |
Звернути увагу на учнів з підвищеною ЧСС |
4. |
Стройові вправи на місці. Повороти праворуч, ліворуч,кругом. |
30 с |
Звернути увагу на чітке й одночасне виконання організуючих вправ |
5. |
Різновиди ходьби:
Різновиди бігу:
|
2-3хв 10м 10м
10 м
10 м
10 м
10м
3 хв.
10м
10 м 20 м
20м
20м
1коло
1 коло
2 кола
10 м |
Стежити за правильною поставою учнів
Дистанція між учнями – 2 кроки
Спина пряма
Стежити за координацією рухів
Звернути увагу на частоту рухів.. Тулуб нахилений вперед Вистрибувати якомога вище
Див. через ліве плече
Інтервал 2 – 3 кроки
З.у. на правильність виконання подвійного кроку
З.у. на положення рук та ніг
Звернути увагу на дихання
По свистку |
6. |
Вправи на відновлення дихання: ходьба повільна, руки почергово вгору – вниз. |
30 с
|
Дихання не затримувати. Глибокі вдихи і видихи
|
7. |
ЗРВ в русі
|
4 хв
|
Прогинатися в спині
Мах. Частота
Лікті не згинати
Руки прямі
Лікті на рівні плечей
Коліна прямі
Спина пряма, випади глибокі |
8. |
Перешикування з колони по одному в колону по два. На одну з колон надіти маніжки |
10 с
|
Через центр залу. Дистанція 2-3 м |
ІІ. |
Основна частина ( 29хв) |
||
|
Вправи для вивчення техніки нападу
Вправа №1
Вправа №2
Відволікальні дії «Фінти» Фінт це не просто обманний рух, це своєчасне тактичне рішення, що вимагає швидкої реакції та бездоганної роботи ніг
- на веденням′яча, один учень стає нападником інший захисник
Повторити техніку виконання штрафного кидка
Гра «Старт за м 'ячем»
|
7 хв
7 хв
5хв
5 хв
1 хв
5 хв |
Паказати на схемі
Передтим, як поставитизаслін, нападаючий 2 робить передачу нападаючому 1, якийвиконуєведення і кидок в русі
2 колони шикуються у середньої лінії. На лінії штрафного кидка, лицем до гравців колон мається в своємурозпорядженніцентровий 3. Гравець з м'ячем 1 виконує передачу гравцеві 2, останнійпередає центровому 3 і пробігає мимо зліва, гравець 1 справа. Центровийпередає м'яч одному з них, вправазавершуєтьсякидком по кільцю. Гравці 1 і 2, підібравши м'яч, стають в протилежні колони. Вправаможевиконуватися в різнихрозташуванняхщодокільця
Дві колони
Фронтальний метод
https://www.youtube.com/watch?v=bBpkBsA6vTg
Робота в колоні Слідкувати за технікою виконання
На лицевій лінії під щитом в дві колони шикуються команди та розраховуються по порядку номерів. Ведучий стоїть між командами, він кидає м'яч уперед і називає якийсь номер, гравці під цими номерами біжать за м'ячем , оволодіваючи ним один стає – нападаючим інший – захисником. За оволодіння м'ячем – 1 бал, за закинутий м'яч 2бали, за вдалі дії захисника 2 бали |
ІІІ |
Заключна частина (3-5 хв) |
||
1 |
Шикування в одну шеренгу Відновлення дихання |
10с
|
Дихання спокійне |
2 |
Вправа на релаксацію «М'яч доброти»
|
1-2 хв
|
Вчитель пропонує учням закрити очі та уявити в руках «М'яч доброти», розповідаючи який він на колір, що він любить бути тільки в добрих руках, підкорюється тільки тим учням що знають правила гри та їх дотримуються і т.д. |
3 |
Вимірювання ЧСС
|
10 с
|
Визначити ступінь відновлення |
4. |
Досягнення за урок. Виставлення та мотивація оцінок.
|
1 хв.
|
Визначити кращих. |
5. |
Домашнє завдання: |
|
Імітація кидків м'яча в кошик та подвійного. Згинання розгинання рук в упорі лежачи |
|
Організаційний вихід зі спортивного залу в колону по одному
|
20с
|
Звернути увагу на емоційний стан учнів |
Запитання
Що таке баскетбол?
В перекладі з англійської мови , що означає слово "баскетбол?
Автора винаходу гри баскетбол?
Яка кількість часу надається на проведення атакуючих дій?
Визначити ситуацію, за якої призначається 3 штрафні кидки?
Які фізичні якості розвивають завдяки баскетболу?
Правила що попередження травматизму на уроці
При кидках мяча в корзину
Під час гри