Чи можуть прості геометричні фігури сприяти розкриттю потенціалу та розвитку креативності маленької дитини? А картки зі звичайними крапками – виховувати математичних вундеркіндів? Так! Інтелектуальні ігри Нікітіних – найкращий доказ цього! Як їх використовувати? Про це і поговоримо!
Інтелектуальні ігри Нікітіних – це чудовий інструмент для розвитку пам'яті, уваги, уяви, математичних здібностей, креативного та логічного мислення. А ще цей інструмент універсальний, адже він не має вікових обмежень, до того ж в ігри можна грати самостійно, вдвох або всім класом чи групою. А якщо до гри залучити батьків вихованців? Це буде найемоційніше інтелектуальне змагання!
Особливості інтелектуальних ігор Нікітіних:
- Вони представлені у вигляді головоломок, кубиків, конструктора, таблиць та задач. Вони не лише зацікавлюють малюків, а й сприяють розвитку логічного та образного мислення.
- Завдання представлені в декількох форматах: у вигляді моделі, плаского малюнка, малюнка в ізометрії, креслення, письмової чи усної інструкції. Це дозволяє ознайомити дітей з різними способами передачі інформації.
- Завдання різного рівня складності «від простого до складного» та «самостійно відповідно до здібностей».
- Більшість інтелектуальних ігор не обмежуються запропонованими завданнями. Вони спонукають дітей та дорослих шукати нові варіанти, вигадувати нові ігри.
Найпопулярніші ігри
Рамки і вкладення Монтессорі
Цікава гра для наймолодших. Вона представляє собою 16 рамок із вкладеннями у вигляді геометричних фігур: круг, квадрат, трикутник, овал, прямокутник тощо. Основне завдання – дібрати до кожної рамки відповідне вкладення.
Склади візерунок
Ця гра цікава тим, що в неї можна грати навіть із найменшими. Вона являє собою набір із 16 кубиків, при цьому кожна грань має певне забарвлення:
- передня грань – біла (на малюнку показана прозорою),
- задня грань – жовта,
- права грань – синя,
- ліва грань – червона,
- верхня межа – жовто-синя,
- нижня межа – червоно-біла.
З їхньою допомогою можна складати безліч цікавих візерунків, поступово ускладнюючи завдання. Це можуть бути контури різних предметів, химерні візерунки, цифри, букви, симпатичні тварини тощо. Гра має кілька рівнів складності:
- Спочатку діти вчаться просто копіювати візерунки із завдань.
- Потім вони мають намалювати створений візерунок.
- І, нарешті, самостійно вигадати нові узори. А це вже творча робота!
Що більше кубиків – то складнішими можуть бути завдання.
Склади квадрат
Гра-головоломка для дітей від двох років. Сенс гри полягає у складанні квадрату з декількох елементів. Її надзвичайно легко виготовити власноруч! Підготуйте 24 різнокольорові картонні квадрати розміром 80x80 мм. Зробіть розмітку як на малюнку:
Далі слід акуратно розрізати квадрати на частини по лініях. Зверніть увагу: розрізати зразок «квадрат №1» не потрібно!
«Унікуб»
Ця унікальна гра вводить малюків у світ тривимірного простору. «Унікуб» – це 27 невеликих кубиків, грані яких розфарбовані в різні кольори: червоний, жовтий та синій. Малюк збирає моделі, орієнтуючися на забарвлення граней. У наступних завданнях потрібно враховувати забарвлення кількох граней. А потім дитині доводиться ставити кожен кубик, орієнтуючися на його забарвлення з усіх 6-ти сторін. Загалом «Унікуб» пропонує 60 різних завдань. І це справжня «гімнастика для розуму»!
В «Унікуб» можна грати, починаючи з 3-4 років, але насправді гра сподобається і старшим дітям.
Крапочки
Ця гра буде цікава та корисна як малюкам, які тільки починають вправлятися у лічбі, так і дітям, які вже добре орієнтуються в числах. Вона складається з 44 пласких фігур різної форми і кольору, на яких намальовані чорні крапки:
- 11 блакитних квадратів;
- 11 жовтих кругів;
- 11 зелених трикутників;
- 11 білих квадратів із числами від 0 до 10.
Як грати? Як зазвичай – від простого до складного! На початку запропонуйте малюкам будувати «будиночки», дібрати для них «дах», садити поруч «клумби» з потрібною кількістю квітів. Або причепити вагончики до поїзда (але в певному порядку!), розсадити пасажирів (відповідно до придбаних квитків). А потім запропонуйте дітям розташувати один під одним ряди квадратів, кіл, трикутників, цифр в порядку зростання кількості крапок. Це справжній тест, який дозволить визначити рівень математичних здібностей!
Кубики для всіх
Це одна з найкращих ігор для розвитку просторового мислення. Гра складається з 7 різнокольорових фігур. Це справжній об'ємний «тетріс»! Основне завдання – складати з фігур моделі за малюнками-завданнями. Але, звісно, можна і потрібно давалю волю фантазії. З них можна створювати геометричні об’єкти, будинки, машинки, фігури тварин тощо.
Дроби
Гра призначена для дітей віком від 3 років. Вона являє собою комплект із 12 різнокольорових кругів (усі мають однаковий діаметр). Перший круг цілий, другий – розрізаний навпіл, третій – на три частини тощо. Останній круг складається з 12 частинок. Із їхньою допомогою можна легко зрозуміти, що таке дроби.
Таблиця сотні
Це простий та дуже ефективний посібник, незамінний для навчання лічбі. Таблиця сотні – це плакат із зображенням числового ряду від 1 до 100 з додатковим візуальним супроводом. Особливо вона корисна для старших дошкільнят. Займаючися за Таблицею сотні, діти навчаються складати, віднімати, множити, ділити і не тільки. Це дійсно потужний інструмент для розвитку математичного мислення в цілому!
Ігри Нікітіних є справжнім каталізатором для розвитку майбутнього лідера. Адже вони сприяють вихованню самостійності, цілеспрямованості та вміння концентруватися. А ще дають поштовх для розвитку інтелекту, творчих здібностей, уміння створювати нове та вирішувати незнайомі завдання. А саме без цих якостей не обійтися людині майбутнього!
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.