Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Виховна година

Тиждень безпечного інтернету: добірка матеріалів із Бібліотеки «На Урок»

Матеріали та розробки, які допоможуть успішно провести заходи до Тижня безпечного інтернету.

Погодьтеся, що сучасні інформаційні технології та Всесвітня мережа не тільки відкривають безмежні можливості для навчання й особистісного розвитку людини. На жаль, вони також сповнені загроз та небезпек, яким треба вміти протистояти. І саме для покращення досвіду цифрового користування у світі з 5 лютого розпочинається Тиждень безпечного інтернету.

Для успішного проведення тематичних заходів у школі ми традиційно підготували добірку корисних матеріалів та розробок. Крім того, безліч цікавих порад ви знайдете у статтях «Соціальні мережі: як уберегти учнів від залежності» та «Безпека дитини в інтернеті: про що необхідно говорити».


Тема: Презентація «Безпека дітей в Інтернеті»
Автор: Димчук Тетяна Мирославівна
Про матеріал: Розробка допоможе навчити дітей уникати основних небезпек, які існують в інтернет-просторі. Презентація буде актуальною під час проведення виховної години, а особливо – батьківських зборів. Адже основна ідея матеріалу – важливо вміти протидіяти небезпекам, які загрожують дітям у повсякденному житті.


Тема: Конспект уроку «Безпека в інтернеті»
Автор: Дичковський Володимир Михайлович
Про матеріал: Матеріал допоможе вчителю навчити учнів уникати основних небезпек, які загрожують витоком інформації в інтернеті. Розробка включає теоретичну частину, бесіду про переваги та недоліки Всесвітньої мережі, тренувальні вправи і тематичний кросворд. Під час проведення тематичного заходу діти розвиватимуть уміння аналізувати інформацію, робити висновки та узагальнення.


Тема: Розробка на тему: «Захист інформації»
Автор: Кучерявий Руслан Русланович
Про матеріал: Мультимедійна презентація дозволить детально ознайомити учнів із загрозами, які може нести інтернет (шахрайство, спам тощо). Автор розробки обговорює важливі проблеми, рекомендує чіткі та дієві механізми їхнього вирішення. Матеріал неодмінно навчить дітей безпечному користуванню інтернетом.


Тема: Урок «Безпечне користування Інтернетом. Критичне оцінювання відомостей, отриманих з Інтернету»
Автор: Таранік Катерина Анатоліївна
Про матеріал: Конспект уроку допоможе сформувати в учнів критичне ставлення до інформації, отриманої з інтернету, навчить їх правилам безпечного користування Всесвітньою мережею. Учні продовжуватимуть формувати інформаційну культуру, розвивати пам’ять та увагу. У розробці вдало поєднані теоретична складова та практична діяльність учасників тематичного заходу.


Тема: «Подорож океаном комп'ютерних знань. Безпечний Інтернет та соціальні мережі»
Автор: Колесник Валерій Володимирович
Про матеріал: Виховний захід спрямований на розширення знань учнів про безпечний інтернет. Діти розвиватимуть вміння правильно використовувати можливості соціальних мереж та віртуального спілкування. Школярі зможуть дізнатися про головні загрози, які несе необережне використання Всесвітньої мережі та механізми, які допомагають їх нейтралізувати.


Тема: Пам'ятка для батьків «Як забезпечити безпеку дітей у мережі Інтернет»
Автор: Лагода Яна Олександрівна
Про матеріал: Яскрава та змістовна пам'ятка складається з корисних порад для батьків школярів. Матеріал неодмінно допоможе убезпечити дитину в мережі інтернет. Інформація подана у форматі, зручному для вклеювання в учнівські щоденники.


Тема: Тренінг для учнів 5 класу «Безпечний Інтернет»
Автор: Гінда Майя Анатоліївна
Про матеріал: Тренінг складається із завдань та вправ, які допоможуть максимально активізувати учнів для успішного засвоєння інформації. А щоб п’ятикласникам було цікавіше, народні казки поєднуються з інформацією про безпечний інтернет.


Тема: Квест «Подорож безпечною Мережею»
Автор: Романенко Ольга Анатоліївна
Про матеріал: Проведення квесту допоможе школярам усвідомити всі переваги та недоліки використання Всесвітньої мережі. Сценарій передбачає постійну активність учнів, які зможуть взяти участь у інтерактивних іграх, вивчити нові терміни та поняття, спільними зусиллями скласти «Кодекс розумного користувача інтернету» та попрацювати з картками.


Тема: Пошук відомостей у мережі Інтернет. Безпечне користування Інтернетом
Автор: Лотошникова Наталія Сергіївна
Про матеріал: Конспект уроку допоможе вчителю ознайомити учнів з інформацією про пошукові системи, поняттям «інтернет» та правилами безпечного користування ним. Матеріал розробки орієнтований на вивчення нових термінів та понять, засвоєння правил безпечного пошуку інформації в інтернеті. Щоб максимально зацікавити дітей, включено яскраві ребуси та творчі завдання.


Тема: План-конспект уроку «Соціальні мережі»
Автор: Кулішова Олена Миколаївна
Про матеріал: Розробка уроку для учнів 8 класу допоможе успішно поєднати вивчення англійської мови та ознайомлення із темою правильного поводження із соціальними мережами. Дидактична мета матеріалу – засвоєння лексичного матеріалу з теми «Інтернет» та граматичного матеріалу вживання should/shouldn't, Past Continuous.


Тема: Виховний захід: «Безпека в Інтернеті»
Автор: Гречана Юлия Миколаївна
Про матеріал: Матеріал присвячений дослідженню позитивних і негативних наслідків використання інтернету. Взявши участь у заході, діти зможуть чітко сформулювати та засвоїти правила безпечної роботи у Мережі. Сценарій заходу поєднує елементи лекції вчителя, ігри та вправи, мозковий штурм та виступи учнів з тематичними анекдотами.


Тема: Сценарій тренінгу «Будь зміною: об'єднаймося для кращого Інтернету»
Автор: Кацалап Лариса Миколаївна
Про матеріал: Розробка допоможе вчителю ознайомити дітей з правилами спілкування в інтернеті, небезпечними кібер-технологіями, з якими там можуть зіткнутися учні. Для подальшого виховання культури спілкування у дітей авторка пропонує провести психологічні тренінги, спільними зусиллями визначити правила безпечного користування Мережею, провести анкетування та визначити рівень загрози залежності учнів від інтернету.


А як ви вчите школярів отримувати максимум користі від сучасних інформаційних технологій та протистояти їхнім загрозам? Діліться знаннями та напрацюваннями з колегами та додавайте власні розробки до Бібліотеки «На Урок»!

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter