Урок "Повтори й пригадай. Систематизація й узагальнення знань учнів з теми «Казки українських письменників»"

Про матеріал

Систематизувати й узагальнити знання учнів із вивченого розділу «Казки українських письменників»;формувати навички свідомого читання; вміння виділяти головне, правильно інтонуючи речення; розвивати культуру зв'язного мовлення, логічне мислення, творчу уяву, фантазію; виховувати самостійність; дбайливе ставлення до птахів.

Перегляд файлу

Тема: Повтори й пригадай. Систематизація й узагальнення знань учнів з теми «Казки українських письменників»

Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів із вивченого розділу «Казки українських письменників»;формувати навички свідомого читання; вміння виділяти головне, правильно інтонуючи речення; розвивати культуру зв’язного мовлення, логічне мислення, творчу уяву, фантазію; виховувати самостійність; дбайливе ставлення до птахів.

Обладнання: підручник, роздавальний матеріал (картки із завданнями), мультимедійна дошка.

ХІД УРОКУ

 

І. Організація класу до уроку

Поверніться та привітайтеся з гостями

Поверніться та посміхніться один одному

ІІ. Мовленнєва розминка

Робота над чистомовкою

Ок-ок-ок — покликав нас дзвінок

Ову-ову-ову — у подорож казкову,

Яти-яти-яти — щоб мудрість перейняти

Ати-ати-ати — і добрими нам стати.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Гра «Пароль»

— Продовжте речення.

• Усне народне оповідання про вигадані, а часом і фантастичні події, що

сприймаються як реальні,— це... (казка).

• Казка має своєрідну побудову: вона складається із... (зачину, основної частини, кінцівки).

• За змістом казки поділяються на такі види... (про тварин і чарівні).

• Казки, у яких звичне поєднується з неймовірним, фантастичним, є... (чарівними).

— Що завжди перемагає у казках? (Добро, справедливість)

ІV. Повідомлення теми та мети уроку

(Звучить музика)

Казка — це світ чарівний та незвичайний,

Казка — це диво, сповнене краси,

Поринь у казку — це ж бо так цікаво,

Це справді свято, радість для душі.

- Сьогодні ми з вами також поринемо у чарівний світ казок. А щоб краще нам було подорожувати по країні Казок ми скористаємось потягом.

- А що не вистачає нашому потягу? 

Щоб приєднати вагони до потягу ми повинні виконати завдання, а також ми дізнаємося назву нашого потягу.

V. Закріплення вивчених знань

 

 

1. І вагон – Позначте твори яких дитячих письменників ви читали

Михайло Коцюбинський                              Володимир Лучук

Іван Франко                                                   Оксана Іваненко

Леся Українка                                                Василь Сухомлинський

Анатолій Качан                                              Платон Воронько

2. ІІ вагон.  Установи відповідність між авторами та назвами казок.

Іван Франко                                                     «Як зажурився веселий казкар»

Леся Українка                                                  «Синичка»

Василь Сухомлинський                                  «Лисичка та Журавель»

Оксана Іваненко                                              «Казка про Оха-чудодія»

Лариса Письменна                                          «Снігуроньчина пісня»

                                                                          «Дід Осінник»

3. ІІІ вагон - Гра «З якої казки рядки».

1) Але веселі думки хоч і схожі на людей, та не в усьому, бо завжди люблять сміх і радість і дуже бояться сердитого гамору. Навіть найвеселіші полохливо ховаються. («Як зажурився веселий Казкар»)

2) Іде Журавель на прошений обід, а Лисичка наварила кашки з молочком, розмазала тоненько по тарілці та й поставила перед Журавлем.( «Лисичка

та Журавель»)

3) На зеленому горбочку

спершу він людей приймав,

потім сів у холодочку,

звідти голос подавав. («Казка про Оха-чудодія»)

4) Це не пісня, а осінній вітер… Коли дід співає, його борода росте,розвівається за вітром. Ось вона вже простяглась луками. Посіріли луки.( «Дід Осінник»)

5) До замерзлого озерця прийшла маленька дівчинка. Побачила крижану бурульку, взяла її й понесла в хату. («Снігуроньчина пісня»)

6) — Нам набридає в одному місці,— заявили, збираючись у дорогу граки. — Тепер ми летимо за кордон. («Синичка»)

4. Фізкультхвилинка

У країні казочок

Жив веселий Колобок.

Разом з ним усі звірятка,

Вирушали на зарядку.

Похитали головою,

Раз притупили ногою,

Руки вгору піднесли,

Трішки ними потрясли,

Нахилились вліво, вправо.

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз присіли, піднялись.

Головою похитали

Й працювати знов почали.

 

5. – Зараз ми з вами подивимось мультфільм «Лисичка та Журавель»

- Як ви гадаєте, чого навчає нас казка?

       Доброта                                                                 піклування

‰‰ відповідальності                                                  співчуття

‰‰ дбайливості                                                    ‰‰натхнення

‰‰ мрійливості                                                   ‰‰ працелюбства

‰‰ ввічливості                                                           терплячості

‰‰ люб’язності                                                          спостережливості

 

6. ІV вагон

– Давайте пригадаємо казку «Синичка».

Діти читають першу частину «ланцюжком», а другу переказують.

 

7. V вагон – Робота в парах.  Скласти казку «Як живеться птахам узимку»

Скласти казку, доповнити речення. Дібрати заголовок.

Був (який?) день. Я сидів вдома і (що робив?). Хтось постукав у вікно. Це була (яка?) (хто?). Вона попросила впустити її (куди?) (навіщо?). Я відкрив вікно і (що зробив?). Вона поклювала (що?), напилася (чого?) і сказала: «Ти дуже (який?) хлопчик».

- Отже, як називається наш потяг?

8. Роз’єднавши слова прочитайте прислів’я

- Героєві якої казки ви б дали таку пораду? Чому?

Неплюйуколодязьбоприйдетьсящезньогонапитися.

 

VI. Підсумок уроку

Гра «Мікрофон»

- Як ви вважаєте чи потрібно дітям читати казки?

- А чому?

- Чого вони нас навчають?

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Хропач Марія Анатоліївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
7 квітня 2018
Переглядів
1559
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку