Урок з літературного читання для 3 класу на тему"Казки народів світу Ознайомлення з життям і творчістю Шарля Перро. Ш. Перро «Кіт у чоботях» (скорочено)".

Про матеріал

Урок з літературного читання для 3 класу на тему"Казки народів світу Ознайомлення з життям і творчістю Шарля Перро. Ш. Перро «Кіт у чоботях» (скорочено)".

Перегляд файлу

Тема:Казки народів світу Ознайомлення з життям і творчістю
Шарля Перро. Ш. Перро «Кіт у чоботях» (скорочено).    

Мета:

 

Інтерактивні вправи: ”Асоціативний кущ”, ”Передбачення”, ”Взаємні запитання”, ”Сенкан”, ”Мозковий              штурм”,              ”Мікрофон”.

Форми: робота в парах, групова форма роботи.

Хід уроку

І. Вправи на вдосконалення навичок читання

1. Гра "Переплутанка"

Читання анаграм

МОВОЧДЮЙКА ( Дюймовочка)                  РАТІНОБУ (Буратіно)         ГЛІМАУ(Мауглі)

КОНИКБОГОР( Горбоконик)                         КАВИРУЧКА(Рукавичка)

Яким одним словом можна узагальнити усі ці слова? (казки)

„ Мозковий штурм”

  •  Які казки ви ще знаєте?
  • Які бувають казки?(народні, авторські, різних народів…)

 

  1. Розмовна хвилинка

Казка - це вигадана історія зі щасливим кінцем і обов'язковою перемогою добра над злом. Найчастіше в казках присутній чари і різні неймовірні у звичайному житті пригоди. Недоступне стає доступним, нереальне реальним. Саме тому казки люблять і діти, і дорослі. У кожного народу є свої казки з їх особливостями - національними героями, побутом.

 -це один з основних жанрів фольклору.

У кожній казці є головні герої, за пригодами яких ми спостерігаємо.От і зараз я пропоную вам відгадати казки у яких є такі головні герої.

„ Асоціативний кущ”

Гол. Герой = назва казки

II. Повідомлення теми і мети уроку

Золушка*

Кот в сапогах*

Красная Шапочка*

Спящая красавица

 

 Саме над цією казкою ми сьогодні і попрацюємо.А написав її відомий  французький письменник – казкар  Шарль Перро

 

 

 

III. Опрацювання казки

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

   Розповідь про автора твору

 

  1.                   Слухання казки. Перевірка первинного сприймання

 

-Чи знайома тобі ця казка?

-Хто її головна дійова особа?

-Прочитай, яку обіцянку дав кіт своєму хазяїну.

- Як котові вдалося переконати короля у багатстві маркіза Карабаса? Завдяки чому кіт зумів -розправитися з людожером?
-Які ознаки чарівності є у казці?

-Розглянь малюнки. Які епізоди казки на них зображено?

 

 

„Передбачення

Позмагайтеся, хто швидше знайде абзаци з такими словами:

чудовий королівський одяг був йому дуже до лиця;

 Як по правді, я вважаю, що це неможливо. 

Нарешті кіт прибіг до чудового замку 

 

 

Фізична хвилина (рухлива)
    Раз! Два! Час вставати,
    Будемо відпочивати
   Три! Чотири! Присідаймо.
   Швидко втому проганяймо.
    П’ять! Шість! Засміялись,
    Кілька раз понахилялись
    Зайчик сонячний, до нас
    Завітав у світлий класс

Будем бігати, стрибати
    Щоб нам, зайчика впіймати.
    Прудко зайчик утікає
   І промінчиками грає.
   Сім, вісім! Час настав
   Повернутися до справ.

 

Сенкан( складання за правилами коротких «віршів»)

1-рядок – словникове слово ( іменник)                   КІТ

2-й рядок – прикметники ( опис )                            Кмітливий,розумний,добрий

3-й рядок – дієслово ( дія )                                        вигадує,допомагає, виручає

4-рядок – речення                                                       знаходить правильні рішення. 

5-рядок – висновок.                                                   Друг

 

Робота  над  удосконаленням  навички  читання

 1.Тлумачення незрозумілих слів

Шворка — мотузок.
Чатував — тут: чекав.
Ринва — труба для стікання води.

  1. Читання казки учнями мовчки
  2. Робота в парах

 

  • На зворотному боці квітки, прикріпленої до до
    шки, є план казки. Прочитайте його. Чи все тут правильно?

Розташуйте пелюстки квітки в порядку, у якому розгортаються події в казці.

 

План:

1.Спадщина

4.Подарунки для короля.

2..Зустріч короля з маркізом Карабасом

5. Уявні багатства маркіза

3.У замку людожера

6.Щасливій кінець

 

  1. Гра „ Знайди і прочитай ”. Вибіркове читання

-Прочитайте як…….

-Прочитайте як…….

-Прочитайте уривок,який розказує…….

 

Робота в групах

Складіть пазл і перекажи відривок з казки

 

IV. Підсумок уроку

 

„ Мікрофон ”

  • Як ви думаєте , що перемогло у казці?
  • Чому вас навчила ця казка?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

docx
Додано
2 січня 2018
Переглядів
3910
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку