Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Онлайн-тести з української літератури 3 клас

очистити

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест
Українська література, 3 клас
Створено 3 червня
Приклад запитання: Ким був Білі Неш?
Українська література, 3 клас
Створено 2 червня
Приклад запитання: 1. Прочитай уважно текст.                                        Прогаяний день Мама йшла на роботу рано, до сходу сонця. Вона розбудила Петрика й сказала: — Сьогодні в тебе почалися канікули. Але гаяти часу не можна. Ось тобі робота на сьогодні: посади біля хати дерево й прочитай книгу про Далекі Сині Гори. Мама показала, де посадити дерево, поклала на стіл книжку про Далекі Сині Гори й пішла на роботу. Петрик подумав: «Посплю ще трохи». Ліг, задрімав, потім заснув міцно-міцно і снилося йому: біля хати виросло дерево, яке він посадив, а Далекі Сині Гори стали зовсім недалекі й стоять над самісіньким ставком. Прокинувся Петрик — ой, лишенько! Сонце вже серед неба. Хотів зараз же до роботи взятися, та подумав: «Ще встигну...» Сів під грушею. Думає: «Ось посиджу трохи та й почну». Потім пішов у садок, ягоди їв, за метеликом ганявся, потім знову під грушею сидів. Прийшла мати ввечері й каже: — Показуй, що зробив, сину. А Петрикові нічого показати. Соромно йому й матері у вічі дивитися. — Ходімо, сину, покажу тобі, що люди зробили за той день, що ти прогаяв. Узяла мама сина за руку й повела. Підводить до одного поля й показує: — Учора тут була стерня, а сьогодні рілля. Тут працював тракторист. А ти байдики бив. Підвела до колгоспного двору, показує багато-багато ящиків із помідорами й каже: — Ці помідори вранці були на полі, а тепер у ящиках. Завтра їх повезуть у місто. Це робила я з жінками. А ти байдики бив. Підвела до великої-великої купи зерна. — Це зерно вранці було в колосках. Хліб скосили й змолотили, зерно привезли на тік. А ти байдики бив. Підвела до стінки, вимуруваної із цегли. — Тут вранці був тільки гранітний фундамент, а тепер мур стоїть. Це муляри працювали. А ти байдики бив. Підвела до великого кам'яного будинку, зайшла із сином. На полицях — паляниці, калачі. Усе пахло хлібом. — Це пекарня,— сказала мама,— Ці хлібини вранці були ще борошном, а тепер сам бачиш. Цілий день трудилися пекарі. А ти байдики бив. От що таке прогаяний день. ( 326 слів)                                                                В.Сухомлинський
Українська література, 3 клас
Створено 27 травня
Приклад запитання: У дитинстві Маляку звали ...
Українська література, 3 клас
Створено 24 травня
Приклад запитання: У чому були хитринки?
Українська література, 3 клас
Створено 22 травня
Приклад запитання: Яке значення схоже за змістом до вислову ,, розводити теревені,,?
Українська література, 3 клас
Створено 17 травня
Приклад запитання:  Автор вірша " Ліс і Лис"-
Українська література, 3 клас
Створено 16 травня
Приклад запитання: Якого кольору було чудовисько?
Українська література, 3 клас
Копія з тесту: Аліса у Дивокраї
Приклад запитання: З ким сиділа Аліса на березі річки?
Українська література, 3 клас
Створено 12 травня
Приклад запитання: Як звали дівчинку - головну героїню оповідання Астрід Ліндгрен?
Приклад запитання: ДВІ БІЛОЧКИ УКРАЇНСЬКА НАРОДНА КАЗКА Жили в густому лісі дві білочки. Однаково гарні, пухнасті, прудкі. Тільки не однакової вдачі. Бо одна з них увесь день трудилася: збирала горішки, гриби, жолуді і все складала у своєму дуплі. А друга була зовсім недбайлива. Цілими днями тільки їй роботи, що стрибати, лякати пташок у гніздах або сидіти без діла й свистати на весь ліс. А схоче попоїсти – не журиться. Тож влітку всюди їжі повно! То горіх, то жолудь, то шишки. Поїсть, що є, – та й знову скаче весела, сита. Тим часом перша білочка наносила собі в дупло харчів. І вже заздалегідь устелила свою хатинку мохом і сухим листям, щоб було тепло та м’яко взимку. Гарна була господиня. Так пройшло літо, в одної білочки – у праці й клопотах, а в другої – в іграх. Минула дощова осінь. Прийшла холодна зима. У лісі стало сумно й пусто: ні листячка, ні грибів, ні горішків. Тільки мороз і вітер, що снігами мете. Сидить в тепленькому дуплі працьовита білочка й гадки про біду не має. Все літо працювала, щоб зимою спокійно відпочити. І м’яко їй, і тепло, і з’їсти є що. Та не так жилося лінивій білочці. У її дуплі харчів на зиму нема, ані одного горішка! Тільки холодний вітер по хатині свище, гуляє. Сидить бідна білочка голодна, змерзла, в клубочок звилася. Кинеться по лісі туди, сюди, нічого нема – усе замерзло. Хоч умирай з холоду та голоду! Аж згадала нещасна білка свою старанну, роботящу сусідку та й думає: «Піду я до неї. Може, допоможе, у неї гори припасів». Іде вона до сусідки та несміло стукає в двері. Відчинила дбайлива білка двері, як поглянула на нещасну, худющу сусідку, то відразу все зрозуміла. – Прошу, сідай, саме на обід потрапила! Чим хата багата... От зігрійся трохи в моху, а я приготую тобі горішків і жолудів... На, їж на здоров’ячко. Та й разом зі мною живи. Засоромлена білка почала говорити: – Але ж я не заслужила на таку доброту. Я ціле літо гуляла. – Нічого, – каже друга, – тепер ти також будеш дбати так, як я. Ти ж зрозуміла тепер, що без праці нема добра! Будемо разом працювати і разом жити. І відтоді жили білочки разом. А ліниву білку біда і нужда навчила працювати. Найближчого літа вона стала старанною і принесла великі припаси харчів до спільної хати.                                                                                                      (368 слів)
Українська література, 3 клас
Створено 5 травня
Приклад запитання: Які пташки згадуються у вірші "Гойдалка біля Дунаю".
Українська література, 3 клас
Створено 5 травня
Приклад запитання: Чим займалася Тарасикова мама?
Українська література, 3 клас
Створено 3 травня
Приклад запитання: Як звали головного героя?
Українська література, 3 клас
Створено 28 квітня
Приклад запитання: Коли народився Богдан Хмельницький?
Українська література, 3 клас
Створено 28 квітня
Приклад запитання: Чигирин - це ...
Українська література, 3 клас
Створено 27 квітня
Приклад запитання: З ким сиділа Аліса на березі річки?
Приклад запитання: Вкажіть жанр прочитаного твору.
Українська література, 3 клас
Копія з тесту: В.Вздульська "Потяги"
Приклад запитання: Як звали вчительку?
Українська література, 3 клас
Створено 23 квітня
Приклад запитання: Прочитай текст. Cонечко з червоними крильцямиНебо облягали темні хмари. Невщухав холодний дощ. Жучок сидів під кущем глоду біля хворого коника­стрибунця. Він кутав коника в торішнє листя, щоб тому було тепліше. А ще, як міг, веселив хворого. Жучок кумедно хапав себе за голову, тріпотів червоними в чорну цяточку крильцями, падав на спину — ніжками­дригульками догори. Коник зацікавлено позирав на жучка й сміявся… І незабаром коник видужав. Скинув із себе торішнє листя, високо підстрибнув і засюрчав жучкові: — Ти турботливий. Ти веселий. Ти наше миле сонечко! Почувши слово «сонечко», жучок глянув угору. Але на небі лише клубочилися сердиті, кошлаті хмари. Жучок подумав: «Коник сказав — сонечко… Але сонця зараз немає. Полечу­но я до метеликів. Он як вони, бідолашні, тремтять під лопухом. Бояться замочити крильця». — Не журіться! — гукнув жучок, залазячи до метеликів під лопух. — Дощ скоро мине. А щоб вам було веселіше, я заспіваю пісеньку. І жучок бадьоро виспівував, аж доки з­за хмар не виглянуло сонце й сипнуло на землю теплі промінці.— Ти добрий. Ти наше лагідне сонечко! — сказали жучковіметелики й радісно затріпотіли крильцями. Зніяковів жучок, ще більше почервонів від того, що його такхвалять, та й полетів собі далі. Під високим крислатим дубом він побачив сивого павучка. Павучок спустився на землю по довгій срібній павутинці. Павутинка під час дощу намокла, і тепер павучок не міг повернутися додому.— Я допоможу! — вигукнув жучок і підсадив старенького павучка до його затишної шпаринки­хатки.— Ти ввічливий і уважний. Ти допомагаєш старшим. Ти нашелюбе сонечко.— Чому це мене всі називають сонечком? — здивовано запитав жучок, знову ніяковіючи (за Юрієм Ярмишем)Укажи, як можна визначити жанр прочитаного тексту:
Українська література, 3 клас
Створено 21 квітня
Приклад запитання: Хто зробив сенсаційний репортаж?
Українська література, 3 клас
Створено 20 квітня
Приклад запитання: Які рядки вірша Надії Кир'ян "Про наших улюбленців" є його головною думкою?
Українська література, 3 клас
Створено 19 квітня
Приклад запитання: Скільки дітей було в сім'ї до появи Котигорошка?
Українська література, 3 клас
Створено 18 квітня
Приклад запитання: Яка найулюбленіша іграшка у Марічки?
Українська література, 3 клас
Створено 18 квітня
Приклад запитання: Обери дійових осіб оповідання
Українська література, 3 клас
Створено 17 квітня
Приклад запитання: Іменник - це частина мова, яка називає .... 
Українська література, 3 клас
Створено 15 квітня
Приклад запитання: оповідання -
Українська література, 3 клас
Створено 12 квітня
Приклад запитання: Як називалося село, в якому жила прабабуся?
Українська література, 3 клас
Створено 11 квітня
Приклад запитання: Хто є автором казки "Малий і Карлсон, що живе на даху"
Приклад запитання: З ким Андрійко вийшов на прогулянку в парк?