Онлайн-тести з літературного читання 4 клас

очистити

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест
Літературне читання, 4 клас
Створено 10 травня 2023
Приклад запитання: Скільки героїв в цій повісті?
Приклад запитання: Найгірша провина -це
Приклад запитання: Пригадайте текст Сергія Гридіна «Федько, прибулець з інтернету». Чому друзі називали Сашка Біленьким?
Приклад запитання: Вислів Бернанда Шоу: " Той, хто вміє, - робить, хто не вміє - вчить інших" має відношення до твору
Літературне читання, 4 клас
Створено 9 травня 2023
Приклад запитання: Доповніть речення: "Чужі діти своїм батькам у поміч стають, а ти тільки дурно [...] переводиш".
Приклад запитання: З якої книжки взято уривок "Угода"?
Літературне читання, 4 клас
Створено 9 травня 2023
Приклад запитання: Як називається цей текст?
Літературне читання, 4 клас
Створено 9 травня 2023
Приклад запитання: Хлопчика звати
Приклад запитання: Де гніздяться птахи-носороги?
Літературне читання, 4 клас
Створено 8 травня 2023
Приклад запитання: Уважно прочитай 2 рази текст.ДРОВОРУБ І ЛИСИЦЯНатрапили якось мисливці в лісі лисицю й почали її переслідувати. Бідолашній дух у п'яти зо страху заліз. Хоч як хитрувала, в яку гущавину кидалася - не могла позбутися напасників, а вже від довгої гонитви вкрай знесилилася.- Ох, не вірю я в порятунок! - каже лисиця, задихаючись.- Ноги не несуть. Надходить мені кінець! Аж раптом лисиця побачила між дерев дроворуба. Кинулась до нього, заплакала й проситься:- Сховай мене, чоловіче добрий! Сховай, бо женуться за мною мисливці, ось-ось наздоженуть. Врятуй мене, зроби добре діло!- Біжи в мою хатину, там тебе не знайдуть! - сказав дроворуб.Помчала лисиця до хатини, вскочила в двері й зачинилася.- Ох, не до вподоби мені схованка! - пробурмотіла.- Та що робити? Я й такої не сподівалася! Але треба поглянути, що робиться надворі. Зроблю-но я дірочку в стіні. Розсунула вона галузки, що з них сплетено хатину, зробила шпарину, припала до неї оком і стала чекати. Серце їй калатало, дух перехоплювало, ноги підгиналися.Аж ось за деревами показалися мисливці.- Ой, горенько мені! - затрусилася лисиця.Мисливці побачили дроворуба й спинилися. І чує лисиця, як один із них питає її рятівника:- Ти не бачив, тут лисиця не пробігала?- Ні, не бачив.А сам простяг руку та й показує на хатину, де сховалася втікачка.На щастя, мисливці не второпали того знаку чи не помітили, бо розгледілися на всі боки, поки дроворуб говорив, і одразу кинулися далі, як він замовк.Лисиця почекала, поки вони зникли за горбом, перевела дух і думає: «Тепер - мерщій до своєї нори!» Відчинила двері й хотіла чкурнути геть, навіть не глянувши на дроворуба.- Оце так! - вигукнув той.- Уже мене покидаєш? Навіть подякувати не хочеш своєму рятівникові?!- Віддячила б я тобі щиро, якби твої руки були в згоді з твоїми словами,- відповіла лисиця й побігла геть.Дісталася своєї нори, а лис із лисенятами вже чекають її, виглядають, хвилюються.- Що сталося? Де ти була так довго?- Заждіть трохи,- відказує лисиця - дайте перепочити, бо ледве дишу.Лисиця розказала, яких жахів натерпілася. А потім сумно додала:- Той дроворуб спершу видався мені дуже добрим і шляхетним. Так він лагідно говорив, що хотілося слухати й слухати. Але слова його солодкі, та вчинки ганебні. А коли чиниш зле, то чого варта солодка мова? Нічого! Тож затямте, дітки: ніколи не шануватимуть того, хто каже одне, а робить інше. Бо судять про когось не за словами його, а за ділами. Прочитав/прочитала 2 рази текст?
Літературне читання, 4 клас
Створено 8 травня 2023
Приклад запитання: Коли в Україні святкують Різдво?
Літературне читання, 4 клас
Створено 8 травня 2023
Приклад запитання: Як називають письменників, які складають казки:
Літературне читання, 4 клас
Створено 8 травня 2023
Приклад запитання: Обери жанр прочитаного твору:
Літературне читання, 4 клас
Створено 8 травня 2023
Приклад запитання: 1. Прочитай текст. Визнач жанр прочитаного твору.Чудесні пташки    Петрик жив зі своїми батьками на околиці великого міста.    Якраз навпроти їхнього будинку стояла стара хатиночка. У тій хатиночці жила старенька бабуся. Біля її хатки був невеличкий город, де росли карто-пля, цибуля, морква, петрушка, з десяток соняшників, а серед городини цві-ли голубі кручені паничі та червоногарячі айстри. І ще росли там дві яблуні – одна антонівка, а путі́вка… Яблуні щовесни рясно цвіли ніжним цвітом, та яблук на них родило мало, бо листя об’їдала гусінь, а як і достигне якийсь десяток, -- усі були червиві…     Чому?      Та тому, що шкідники – плодожерка та золотогузка – звивали собі на яблунях кубельця з яєчками. Навесні з цих яєчок виплоджувалася ненажерлива гусінь, що поїдала яблука. А старенька бабуся не мала сил пообирати кубельця.      Якось Петрик приніс у хату кілька дощечок та почав ці дощечки стругати.      --І що ото ти майструєш? – запитав татко.      --Я, татку, хочу зробити шпаківню! Повісимо шпаківню на каштані, прилетять навесні птахи, оселяться у нас і виведуть діточок. А як шпак, тату, співає, якби ти знав!      Татко посміхнувся.       --Я, Петрику, знаю, як співають шпаки! Вони не лише хороше співають. Шпаки сади наші, наші ліси й поля від шкідників бережуть, від гусені, від сарани, совки… Хочеш, я допоможу тобі шпаківню змайструвати?       Шпаківню повісили на каштані. А на тому каштані, у стовбурі, височенько над землею було невеличке дупло. Через деякий час на гілочку сіла пташка, підстрибнула й пурхнула в дірочку.       --Синичка! – вигукнув Петрик. – Це вона собі кубельце мостить. Треба стерегти, щоб часом собака її не налякала! Тепер у нас на каштані будуть і шпаки, й синички! От здорово!        І таки справді, у дуплі на каштані звили собі гніздечко синички.        Настала весна. Прилетіли шпаки і оселилися в Петриковій шпаківні.        Зацвіли садки…        Дуже рясно цвіли яблуні біля бабусиної хатинки…        Якось бабуся вивела свою кізоньку пастися, побачила Петрика та й каже:         --Ти не знаєш, хлопчику, де взялися пташки – шпаки і синички? Вони геть чисто всі кубельця гусені на моїх яблуньках поклювали.         --То наші шпаки і наші синички, вони на нашім каштані живуть.Восени на бабусиних яблунях рясно-рясно вродило яблук -- і антонівки, і путі́вки. (За Остапом Вишнею, 336 слів)
Приклад запитання: За оповіданням О.Малаша ''Я почую тебе скрізь'' Богдана у грі на скрипці підтримало...
Літературне читання, 4 клас
Створено 8 травня 2023
Приклад запитання: Іван Франко "Королик і Ведмідь" - це ...
Літературне читання, 4 клас
Приклад запитання: У творі "Новинкар" розповідається...
Приклад запитання: Для мови поезії характерні...
Приклад запитання: З якої повісті взято уривок "Угода"?
Літературне читання, 4 клас
Копія з тесту: Універсальні ліки
Приклад запитання: Що поцупив у хлопчика Васько?
Приклад запитання: Визначте до якого жанру належить даний твір
Приклад запитання: 1. Прочитай текст. Визнач жанр прочитаного твору. Чудесні пташки    Петрик жив зі своїми батьками на околиці великого міста.    Якраз навпроти їхнього будинку стояла стара хатиночка. У тій хатиночці жила старенька бабуся. Біля її хатки був невеличкий город, де росли карто-пля, цибуля, морква, петрушка, з десяток соняшників, а серед городини цві-ли голубі кручені паничі та червоногарячі айстри. І ще росли там дві яблуні – одна антонівка, а путі́вка… Яблуні щовесни рясно цвіли ніжним цвітом, та яблук на них родило мало, бо листя об’їдала гусінь, а як і достигне якийсь десяток, -- усі були червиві…     Чому?      Та тому, що шкідники – плодожерка та золотогузка – звивали собі на яблунях кубельця з яєчками. Навесні з цих яєчок виплоджувалася ненажерлива гусінь, що поїдала яблука. А старенька бабуся не мала сил пообирати кубельця.      Якось Петрик приніс у хату кілька дощечок та почав ці дощечки стругати.      --І що ото ти майструєш? – запитав татко.      --Я, татку, хочу зробити шпаківню! Повісимо шпаківню на каштані, прилетять навесні птахи, оселяться у нас і виведуть діточок. А як шпак, тату, співає, якби ти знав!       Татко посміхнувся.       --Я, Петрику, знаю, як співають шпаки! Вони не лише хороше співають. Шпаки сади наші, наші ліси й поля від шкідників бережуть, від гусені, від сарани, совки… Хочеш, я допоможу тобі шпаківню змайструвати?       Шпаківню повісили на каштані. А на тому каштані, у стовбурі, височенько над землею було невеличке дупло. Через деякий час на гілочку сіла пташка, підстрибнула й пурхнула в дірочку.       --Синичка! – вигукнув Петрик. – Це вона собі кубельце мостить. Треба стерегти, щоб часом собака її не налякала! Тепер у нас на каштані будуть і шпаки, й синички! От здорово!        І таки справді, у дуплі на каштані звили собі гніздечко синички.        Настала весна. Прилетіли шпаки і оселилися в Петриковій шпаківні.        Зацвіли садки…        Дуже рясно цвіли яблуні біля бабусиної хатинки…        Якось бабуся вивела свою кізоньку пастися, побачила Петрика та й каже:         --Ти не знаєш, хлопчику, де взялися пташки – шпаки і синички? Вони геть чисто всі кубельця гусені на моїх яблуньках поклювали.         --То наші шпаки і наші синички, вони на нашім каштані живуть.Восени на бабусиних яблунях рясно-рясно вродило яблук -- і антонівки, і путі́вки. (За Остапом Вишнею, 336 слів)
Приклад запитання: До якого літературного жанру належить твір "Тут усе є"
Літературне читання, 4 клас
Створено 7 травня 2023
Приклад запитання: Чи може літати людина, стоячи на землі?
Літературне читання, 4 клас
Створено 7 травня 2023
Приклад запитання: Як звати головного героя?
Літературне читання, 4 клас
Створено 7 травня 2023
Приклад запитання: Як звати головну героїню?
Літературне читання, 4 клас
Створено 7 травня 2023
Приклад запитання: Яке дерево росло у лісі ?