Онлайн-тести з літературного читання 3 клас

очистити

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест
Літературне читання, 3 клас
Створено 18 вересня 2023
Приклад запитання: Коли починається навчальний рік в Індії?
Літературне читання, 3 клас
Створено 18 вересня 2023
Приклад запитання: Всесвітній день журавля відзначається...
Приклад запитання: Тихого осіннього вечора на узліссі сіли відпочити журавлі. Вони летіли в теплий край. Сонце вже зайшло, то й заночують.Притулились журавлі до білокорої берези та й курличуть щось тихо-тихо. Береза прислухається, хоче зрозуміти, про що вони гомонять.— Куди це ви летите, журавлі? — питається Береза.— У теплий край, — відповідають журавлі.— Ой, зима, зима… — бідкається Береза. — Вже й у мене листя осипається… Мабуть, далека й тяжка вам дорога, журавлі?— Дорога тяжка, — відповідає найстарший Журавель. — Та не дорога нам найтяжча.— А що ж вам найтяжче? — дивується Береза.— Найтяжче нам жити кілька місяців на теплій ріці. Називається вона Ніл. Немає там ніколи зими. Вічно цвітуть квіти…— То чому ж там найтяжче? — ще більше дивується Береза.— Бо то не рідна земля, — каже найстарший Журавель, — бо немає там тебе, білокора Березо. ( Василь Сухомлинський)
Приклад запитання: ДВІ БІЛОЧКИУКРАЇНСЬКА НАРОДНА КАЗКАЖили в густому лісі дві білочки. Однаково гарні, пухнасті, прудкі. Тільки не однакової вдачі. Бо одна з них увесь день трудилася: збирала горішки, гриби, жолуді і все складала у своєму дуплі.А друга була зовсім недбайлива. Цілими днями тільки їй роботи, що стрибати, лякати пташок у гніздах або сидіти без діла й свистати на весь ліс. А схоче попоїсти – не журиться. Тож влітку всюди їжі повно! То горіх, то жолудь, то шишки. Поїсть, що є, – та й знову скаче весела, сита.Тим часом перша білочка наносила собі в дупло харчів. І вже заздалегідь устелила свою хатинку мохом і сухим листям, щоб було тепло та м’яко взимку. Гарна була господиня.Так пройшло літо, в одної білочки – у праці й клопотах, а в другої – в іграх.Минула дощова осінь. Прийшла холодна зима. У лісі стало сумно й пусто: ні листячка, ні грибів, ні горішків. Тільки мороз і вітер, що снігами мете.Сидить в тепленькому дуплі працьовита білочка й гадки про біду не має. Все літо працювала, щоб зимою спокійно відпочити. І м’яко їй, і тепло, і з’їсти є що.Та не так жилося лінивій білочці. У її дуплі харчів на зиму нема, ані одного горішка! Тільки холодний вітер по хатині свище, гуляє.Сидить бідна білочка голодна, змерзла, в клубочок звилася. Кинеться по лісі туди, сюди, нічого нема – усе замерзло. Хоч умирай з холоду та голоду!Аж згадала нещасна білка свою старанну, роботящу сусідку та й думає: «Піду я до неї. Може, допоможе, у неї гори припасів».Іде вона до сусідки та несміло стукає в двері. Відчинила дбайлива білка двері, як поглянула на нещасну, худющу сусідку, то відразу все зрозуміла. – Прошу, сідай, саме на обід потрапила! Чим хата багата... От зігрійся трохи в моху, а я приготую тобі горішків і жолудів... На, їж на здоров’ячко. Та й разом зі мною живи.Засоромлена білка почала говорити:– Але ж я не заслужила на таку доброту. Я ціле літо гуляла.– Нічого, – каже друга, – тепер ти також будеш дбати так, як я. Ти ж зрозуміла тепер, що без праці нема добра! Будемо разом працювати і разом жити.І відтоді жили білочки разом. А ліниву білку біда і нужда навчила працювати. Найближчого літа вона стала старанною і принесла великі припаси харчів до спільної хати.                                                                                                      (368 слів)
Літературне читання, 3 клас
Створено 17 вересня 2023
Приклад запитання: "Третій сніг" Івана Андрусяка - це ...
Літературне читання, 3 клас
Створено 17 вересня 2023
Приклад запитання: Хто написав байку "Королик і Ведмідь"?
Приклад запитання: Якою була Шарлотта?
Літературне читання, 3 клас
Створено 17 вересня 2023
Приклад запитання: Твір "Як миша віддячила левові" це...
Літературне читання, 3 клас
Створено 17 вересня 2023
Приклад запитання: Коли виникли перші "бібліотеки"?
Приклад запитання: Хто із персонажів розказав казку про Кошеня, якому не подобалося жити вдома?
Приклад запитання: 1. До якого жанру відноситься прочитаний твір?
Літературне читання, 3 клас
Створено 17 вересня 2023
Приклад запитання: Дядька називали Йой, бо він любив:
Літературне читання, 3 клас
Створено 17 вересня 2023
Приклад запитання: Де знайшов чоловік яйце?
Літературне читання, 3 клас
Створено 16 вересня 2023
Приклад запитання: Визначте жанр оповіді "Здвиження" (за В.Скуратівським):
Приклад запитання: Якою була Шарлотта?
Приклад запитання: Спочатку прочитайте текст, а потім дайте відповіді на запитання.                          Прогаяний день     Мама йшла на роботу рано, до сходу сонця. Вона розбудила Петрика й сказала:— Сьогодні в тебе почалися канікули. Але гаяти часу не можна. Ось тобі робота на сьогодні: посади біля хати дерево й прочитай книгу про Далекі Сині Гори.    Мама показала, де посадити дерево, поклала на стіл книжку про Далекі Сині Гори й пішла на роботу.     Петрик подумав: «Посплю ще трохи». Ліг, задрімав, потім заснув міцно-міцно і снилося йому: біля хати виросло дерево, яке він посадив, а Далекі Сині Гори стали зовсім недалекі й стоять над самісіньким ставком.      Прокинувся Петрик — ой, лишенько! Сонце вже серед неба.      Хотів зараз же до роботи взятися, та подумав: «Ще встигну...»      Сів під грушею. Думає: «Ось посиджу трохи та й почну».      Потім пішов у садок, ягоди їв, за метеликом ганявся, потім знову під грушею сидів.    Прийшла мати ввечері й каже:— Показуй, що зробив, сину.   А Петрикові нічого показати. Соромно йому й матері у вічі дивитися.— Ходімо, сину, покажу тобі, що люди зробили за той день, що ти прогаяв.   Узяла мама сина за руку й повела. Підводить до одного поля й показує:— Учора тут була стерня, а сьогодні рілля. Тут працював тракторист. А ти байдики бив.     Підвела до колгоспного двору, показує багато-багато ящиків із помідорами й каже:— Ці помідори вранці були на полі, а тепер у ящиках. Завтра їх повезуть у місто. Це робила я з жінками. А ти байдики бив.     Підвела до великої-великої купи зерна.— Це зерно вранці було в колосках. Хліб скосили й змолотили, зерно привезли на тік. А ти байдики бив.      Підвела до стінки, вимуруваної із цегли.— Тут вранці був тільки гранітний фундамент, а тепер мур стоїть. Це муляри працювали. А ти байдики бив.       Підвела до великого кам'яного будинку, зайшла із сином. На полицях — паляниці, калачі. Усе пахло хлібом.— Це пекарня,— сказала мама,— Ці хлібини вранці були ще борошном, а тепер сам бачиш. Цілий день трудилися пекарі. А ти байдики бив.       От що таке прогаяний день. ( 326 слів)                                                     В.Сухомлинський1. До якого жанру відноситься прочитаний твір?
Приклад запитання: Хто автор вірша "Клени"?
Приклад запитання: Автором вірша " Тиха, задумлива осінь спускається..." є
Приклад запитання: Як звати вчителя Джуді Муді?
Літературне читання, 3 клас
Створено 14 вересня 2023
Приклад запитання: Кого зустрічає вересень у вірші Інни Кульської "Перший подих осені"
Приклад запитання: Як звати вчителя Джуді Муді?
Літературне читання, 3 клас
Створено 13 вересня 2023
Приклад запитання: Вибери ознаки бабиного літа
Приклад запитання: Визнач жанр прочитаного твору.
Літературне читання, 3 клас
Створено 12 вересня 2023
Приклад запитання: Як звати вчителя Джуді Муді?
Літературне читання, 3 клас
Створено 12 вересня 2023
Приклад запитання: Вчителя Джуді звали:
Літературне читання, 3 клас
Створено 12 вересня 2023
Приклад запитання: Оберіть ім'я автора твору "Пригоди в лісовій школі"?
Літературне читання, 3 клас
Створено 12 вересня 2023
Приклад запитання: Що можна восени побачити у саду, на подір'ї, в полі?
Приклад запитання: З яким отаманом запорожці вирушили у похід?
Літературне читання, 3 клас
Копія з тесту: Знайомі незнайомці
Приклад запитання: Коли з'явилося слово школа?