Онлайн-тести з історії України 10 клас

очистити

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест
Приклад запитання: Яке місто від 1919 р. стало тимчасовим осідком більшовицьких центральних органів влади в Україні, а від кінця січня 1920 р. політичним центром - столицею УСРР (до 1934 р.)?
Приклад запитання: У якій формі існували радянські республіки у 1920 році , під фактичним пануванням в кожній із них більшовицької Комуністичної партії Росії?
Приклад запитання: Прочитайте уривок з історичного джерела та дайте відповідь на запитання. «Допомагаючи українському урядові в його боротьбі з насильниками та грабіжниками, ці війська[що вступили на територію України] не мають ніяких ворожих нам намірів, оскільки Німеччина та Австро-Угорщина також мають велику потребу, щоб на Україні настав добрий лад і спокійна праця трудящого люду…» Яку «велику потребу» в Україні мали вказані вище країни? 
Приклад запитання: Визначте за джерелом, проти якої політики виступали селяни.«Ми не ховали хліб, ми, як наказали за декретом, собі залишили 9 пудів на рік на людину. Прислали декрет залишити 7 пудів, два пуди віддати. Віддали. Прийшли більшовики з загонами. Розорили вкінець. Піднялися ми... Горять села, зрівняли будинки із землею. Ми все віддавали, хотіли по-доброму. Знали, місто голодне, себе не жаліли».
Приклад запитання: Які твердження щодо політики коренізації, здійснювані в Україні в 1920-х – на поч.. 1930-х років, є правильними?
Приклад запитання: 2. У 1918-1921 рр. більшовики здійснювали економічну політику, яка дістала назву політики ...
Приклад запитання: Яка подія увійшла в історію під назвою «Листопадовий зрив»?
Приклад запитання: Прочитайте уривок з історичного джерела та виконайте завдання. «Розміри допомоги, яку одержує населення голодуючих губерній України через державні органи, не перевищує 7,5 % задоволення всього голодуючого населення. Допомога, здійснювана закордонними комісіями та приватними організаціями, досягне у майбутньому 8 % потреб…» Цитовану доповідну записку створено в роки
Приклад запитання: Культ особи - це?
Приклад запитання: Головну Українську Раду в серпні 1914 р. очолив:
Приклад запитання: Хто очолив Центральну Раду?
Історія України, 10 клас
Копія з тесту: НЕП і Голод 1921-1923 рр
Приклад запитання: Нова економічна політика (НЕП) була започаткована в.....
Історія України, 10 клас
Створено 6 лютого 2023
Приклад запитання: Важливою складовою радянізації стала «культурна революція", визначте її зміст.
Приклад запитання: Яка подія часів Другої світової війни стала темою для створення зображеної карикатури?
Приклад запитання: Політична течія, що виступала за визнання слов'янського населення Закарпаття окремою нацією - це ...?
Приклад запитання: У міжвоєнний період Східна Галичина, Західна Волинь, Полісся, Холмщина і Підляшшя входили до складу:
Приклад запитання: Коли відбулося ухвалення документа, уривок з якого наведено?«РСФРР і УСРР входять між собою у військовий і господарський союз... Для кращого здійснення зазначеної в пункті 1 мети, обидва уряди оголошують об'єднаними такі комісаріати: перше - військових і морських сил, друге - Вищу раду народного господарства; третє - зовнішнього торгу, четверте - фінансів, п'яте - праці, шосте - шляхів і сьоме - пошт і телеграфу».
Приклад запитання: Яка обставина відіграла вирішальну роль у втраті більшовиками весною 1918 р. контролю над Україною?
Приклад запитання: Індустріалізація - це...
Приклад запитання: Курс на індустріалізацію проголошено:
Приклад запитання: Який висновок можна зробити, аналізуючи цитований документ?«Кампанія щодо виселення куркулів і їхніх родин проводиться передусім у таких регіонах СРСР: з України — 30 000–35 000 родин; з Білорусії — 6000–7000 родин; з Середньоволзького краю — 8000–10 000 родин; з Уралу — 10 000-15 000 родин».
Історія України, 10 клас
Копія з тесту: Коренізація
Приклад запитання: Упроваджуючи на початку 1920-х рр. політику «коренізації», партійно-радянське керівництво СРСР мало на меті
Приклад запитання: Установіть відповідність між явищем періоду радянської модернізації та його наслідком.культурна революція
Історія України, 10 клас
Створено 5 лютого 2023
Приклад запитання: «Розстріляне відродження» — це умовна назва: