Онлайн-тести з української мови

очистити

Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома

Створити тест
Українська мова, 5 клас
Створено 6 грудня 2023
Приклад запитання: Вкажіть рядок, у якому порушено правила переносу слів :
Українська мова, 2 клас
Створено 6 грудня 2023
Приклад запитання: У слові є ...
Приклад запитання: У реченні Під час вибухів на тлі чорного неба викарбовувався паровоз i три м'які вагони поблискували дзеркальними вікнами (С.Скляренко) кома не ставиться, тому що частини складносурядного речення:
Українська мова, 6 клас
Створено 6 грудня 2023
Приклад запитання: З великої літери треба писати лише перше слово у власній назві
Українська мова, 8 клас
Створено 6 грудня 2023
Приклад запитання:  Знайдіть речення, у якому немає звертання (розділові знаки пропущено)...
Українська мова, 8 клас
Створено 6 грудня 2023
Приклад запитання:  Вкажіть рядок із вставними словами, що вказують на послідовність викладу думок...
Приклад запитання: Іменником із абстрактним значенням у реченні: "Якщо дитинчаті загрожує небезпека, то матір може кинутися навіть на невеличке судно".
Українська мова, 9 клас
Створено 6 грудня 2023
Приклад запитання: 1. Яке з поданих речень є складнопідрядним?
Українська мова, 4 клас
Створено 6 грудня 2023
Приклад запитання: Прочитай текст. Порахуй, скільки ти усього зустрів/зустріла у ньому іменників. Давно це було. У селах під солом’яними стріхами стояли хатинки. Маленькі віконця, наче здивовані оченята, поглядали на рідні подвір’я. Жили в тих хатинках наші прадідусі та прабабусі. Жили собі у злагоді тихо, неквапливо, особливо взимку.
Приклад запитання: Дієприкметник - це
Приклад запитання: Позначте рядок, у якому всі слова дієприкметники
Українська мова, 11 клас
Створено 6 грудня 2023
Приклад запитання: Інфінітив знаходиться в рядку...
Українська мова, 3 клас
Створено 6 грудня 2023
Приклад запитання: Змінна частина слова - це....
Українська мова, 10 клас
Створено 6 грудня 2023
Приклад запитання: Літеру с на місці пропуску потрібно писати в усіх словах рядка
Приклад запитання: Укажіть, що називають граматичною основою речення:
Українська мова, 3 клас
Копія з тесту: Будова слова
Приклад запитання: У якому рядку всі слова спільнокореневі:
Українська мова, 7 клас
Створено 6 грудня 2023
Приклад запитання: Укажіть рядок , у якому всі слова з не пишуться разом:
Українська мова, 7 клас
Копія з тесту: Вид і час дієслів
Приклад запитання: Усі дієслова тільки доконаного виду в рядку
Українська мова, 7 клас
Створено 6 грудня 2023
Приклад запитання: Мовний засіб, закріплений практикою і рекомендований до вживання як обов'язковий, - це...
Приклад запитання: Укажіть речення, в якому вживається неозначений займенник.
Українська мова, 5 клас
Створено 6 грудня 2023
Приклад запитання: Процес розкодування графічних символів (букв, розділових знаків), результатом якого стає розуміння - це
Приклад запитання: 1. Прочитай уважно текст.КВІТИ З ПЕТРИКІВКИ-                Тату, - попросила Катруся, - розкажи про щось чарівне. Але про таке, що ти його бачив сам.-                Гаразд, - мовив тато. – Чарівне мені справді траплялося.І він розповів ось про що.-                Одного разу я їхав степом за Дніпром. А був то зимовий день, степ лежав порожній і безсніжний, у ньому ставало сумно й холодно. І раптом я в’їхав у село, повнісіньке квітів! Саме так: квіти цвіли серед зими точнісінько як улітку.-                Знаю! – вигукнула Маруся. – Взимку квіти ростуть в оранжереях*. Тільки вони не чарівні.-                Атож, - погодився тато. – Квіти ростуть в оранжереях, але ці позацвітали на стінах і на тарелях, на скриньках, на шовкових хустинках, на дитячих колисках, на чайниках із чаєм. А було це в селі, що зветься Петриківка, і лежить воно в українському степу.-                Знаю! – вигукнула Маруся. – Петриківка – у Дніпропетровській області, а квіти – мальовані, вони називаються народний розпис.-                Правильно, - мовив тато.-                Але, тату, - допитувалася Катруся, - звідки взялися ті квіти на ім’я народний розпис? Самі виросли чи як?-                Вони також прийшли з давніх часів. Колись по всій України малювали на печах і стінах квіти, півнів, голубів. І в Петриківці малювали, бо то було село козацьке, у ньому жили горді й гарні люди. І любили вони також усе гарне.Фарби тоді робили з лушпиння цибулі, з буряку, чорної шовковиці, навіть з бур’яну. Малювала кожна господиня, а найкраще - Тетяна Пата.Згодом тут збудували фабрику, і відтоді петриківці малюють свої квіти для всієї України… Та це ще не все. Професійні художники вчаться в народного розпису малювати по-українськи. Бо троянда чи калина скрізь ростуть однакові, але так, як у Петриківці, їх не малюють більше ніде в світі.-                У Петриківці малюють усе, що гарне, - оповідав тато далі. – А гарне все, на що не глянь. Отож на малюнках – квіти з саду і городу: чорнобривці, мальви, айстри, соняхи, бо їх багато у степу. А ще – дивовижна квітка кучерявка, яка росте в казках. А ще виноград, полунички й неодмінно – калина. Малюють дрібненьке листя і траву – їх називають «папороть». Малюють зозуль і півнів серед квітів, а часом і козаків з дівчатами, і коників, і воликів, і все-все.Петриківці мають свої малярські таємниці. У фарбу вони додають курячий жовток. Калину малюють просто пальцем. У хід ідуть і дерев’яний кінчик пензлика, і зрізана рогозина – щоб наводити прожилки на листі. А пензлики не купують у крамниці, а роблять їх самі з котячої шерсті. Через те кажуть, ніби в Петриківці всі коти безхвості. Але це неправда. Я сам бачив, що вони з хвостами, а от голови тримають трохи вище, бо навіть вони пишаються чудовими петриківськими квітами! (416 слів)За Зіркою Мензатюк *Оранжерея – засклене приміщення для вирощування або перезимівлі рослин у закритому ґрунті.Зазнач, до якого жару належить цей твір.
Приклад запитання: Прикметник - частина мови, що називає...
Приклад запитання: Орфографічну помилку допущено в рядку 
Приклад запитання: Скільки складів може бути у слові?
Українська мова, 2 клас
Приклад запитання: Іменник називає
Приклад запитання: Складнопідрядним є речення: