Добірка розробок, які стануть у пригоді класному керівникові.

Бібліотека Освітнього проекту «На Урок» від початку створювалася для взаємного обміну матеріалами між учителями. Кожен педагог розуміє рівень навантаження колеги. Інколи воно сягає такої межі, що здається, далі вже нікуди. І саме тут у пригоді стають матеріали з нашої Бібліотеки. 

Ми вдячні кожному, хто зареєструвався чи зареєструється на інтернет-конференцію «Психолого-педагогічні аспекти роботи вчителя: класне керівництво та виховна робота», яка відбувася 23 лютого 2019 року. Саме тому зробили добірку із 50 потрібних і важливих у роботі класного керівника матеріалів.

Батьківські збори

Назва: Дитяча агресивність та її причини. Чи вміємо ми слухати та чути своїх дітей?
Про матеріал: 
Розробка для 1 класу. До зборів додається презентація, відеоролик (посилання на YouTube) та вправи для батьків. Матеріали допоможуть вчителю в роботі з батьками.

Назва:  Батьківські збори у формі тренінгу
Про матеріал: Ознайомчий матеріал, який допоможе вчителю організувати продуктивні батьківські збори. Вчитель більше дізнається про моделі поведінки людей та оптимальні шляхи донесення до них важливої інформації.

Назва: Перші батьківські збори з батьками майбутніх першокласників
Про матеріал: Використовуючи цю розробку, вчитель допоможе батькам познайомитися та краще взнати один одного для подальшої усіпшної взаємодії. Батьки у свою чергу більше дізнаються про навчальні дні НУШ, та зануряться в атмосферу, в якій працюватимуть діти щодня.

Назва: Батьківські збори без стресів
Про матеріал: Поради класному керівникові до проведення батьківських зборів. Представлені рекомендації допоможуть швидко підготуватися до батьківських зборів та подати достовірну інформацію батькам особисто.

Назва: Батьківські збори «Позитивне батьківство»
Про матеріал: Розробка батьківських зборів для батьків другокласників. Включає вправи «Галявина виховання», інтерактивну гру «Незакінчене речення» та вправу «Скринька почуттів».

Назва: Батьківські збори у 5 класі «Адаптація. Взаємна співпраця – запорука успіху»
Про матеріал: Матеріал для проведення батьківських зборів на тему адаптації. Поради батькам щодо виховання дитини та подолання проявів дезадаптації у п’ятикласників.

Назва: «Першокласник у сім'ї та школі» (Методичні матеріали для вчителів щодо роботи з батьками першокласників)
Про матеріал: Методичні матеріали для вчителів щодо роботи з батьками першокласників. У осібнику представлені орієнтовні теми батьківських зборів для 1-4 класів. Готові сценарії родинних свят, батьківських зборів тощо.

Назва: Батьківські посиденьки «У моїй сім'ї росте підліток»
Про матеріал: Батьківські збори – важливий елемент спілкування між учнями, батьками та вчителем. Представлена розробка допоможе провести батьківські збори невимушено, в теплій обстановці, що допоможе встановити більш глибші емоційні зв'язки.

Назва: Протокол батьківських зборів у 11 класі
Про матеріал: На допомогу класному керівникові. Зразок протоколу батьківських зборів у 11 класі.

Назва: Пам'ятка про проведення інструктажів з техніки безпеки з учнями класу та їх батьками
Про матеріал: На період шкільних канікул і в позаурочний час класний керівник проводить інструктажі з техніки безпеки з учнями і їхніми батьками. Пропонована розробка покликана допомогти педагогу краще організувати цей процес.

Посилання для пошуку в Бібліотеці: посилання.


Години спілкування

Назва: Бесіда: Професії моїх батьків
Про матеріал: Розробка допоможе поглибити уявлення учнів про різноманітність професій, розширити знання дітей про професії своїх батьків, розвивати зв’язне мовлення, виховувати сумлінне ставлення до праці.

Назва: Виховна година спілкування: «Уміємо бути вдячними»
Про матеріал: Мета години спілкування – допомогти глибше засвоїти моральне поняття «доброта»; спонукати в учнів бажання висловлювати вдячність за все те добре, що вони отримують.

Назва: Година спілкування «Наші права – щасливе дитинство»
Про матеріал: Розповісти учням про їхні права й свободи, визначені Конвенцією про права дитини. Навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати в учнів поважне ставлення до власної особистості та інших.

Назва: Година спілкування «Скажи, хто твій друг»
Про матеріал: У розробці представлені практичні поради, творчі та інтелектуальні завдання для вихованців початкового та основного навчального рівнів. 

Назва: Година спілкування: «Ми рівні – ми різні»
Про матеріал: Пропонована розробка сприятиме розвитку толерантного світосприйняття в дітей.

Назва: Година спілкування "Булінг «Мій світ без насильства»"
Про матеріал: Не варто оминати увагою проблему булінгу в школі. Представлена розробка допоможе продуктивно обговорити з дітьми зазначену проблему.

Посилання для пошуку в Бібліотеці: посилання.


Виховні години

Назва: Виховна година «У світі емоцій»  
Про матеріал: Практичні поради до проведення заходу, який ознайомить учнів із світом позитивних і негативних емоцій. Розробка містить декілька ігор, які стануть у пригоді для розвитку емоційного інтелекту в учнів.

Назва: Виховний захід «Поговоримо про кохання» для учнів 9 – 11 класів
Про матеріал: Виховний захід для учнів 9 – 11 класів, метою якого є формування шанобливого ставлення до даного почуття, викликати в учнів роздуми про кохання. Його вплив на характер і поведінку людей. Виховувати почуття ніжності, щирості, взаємоповаги.

Назва: Виховна година: «Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки»
Про матеріал: Кожна дитина повинна знати свої права та обов'язки, щоб із легкістю ними оперувати в потрібній для нього ситуації. Цей матеріал допоможе класному керівнику під час проведення виховної години.

Назва: Виховна година «Вільні творять майбутнє!»
Про матеріал: Сценарій виховного заходу, приуроченого до 5 річниці Революції Гідності та Свободи.

Назва: Виховна година «Свято Дружби»
Про матеріал: Сценарій виховної години «Свято Дружби». Рекомендовано для роботи з учнями 3-4 класів. До свята бажано підготувати 2-3 тематичні презентації на дану тему з фотографіями учнів класу, в якому проводиться захід. Мета заходу – переконати учнів у цінності дружби та теобхідності виховувати в своєму характері такі риси як доброзичливість і взаємодопомога.

Назва: Впровадження нових технологій в систему педагогічної роботи з батьками. Виховна система «Школа – родина»
Про матеріал: Матеріал допоможе в організації взаємодії вчителів та батьків, створенні сприятливих умов для виховання учнів. Адже родина відіграє ключову роль у вихованні дитини.

Посилання для пошуку в Бібліотеці: посилання.


Планування

Назва: Виховний план для 1 класу І семестр за Концепцією НУШ
Назва: Виховний план для 1 класу ІІ семестр за Концепцією НУШ
Про матеріал: Розробки містять детальне планування виховної роботи у першому класі, додатково автор додала матеріали для друку, які ви можете знайти в архівах.

Назва: ГПД в НУШ. Планування та організація роботи
Про матеріал: Посібник містить матеріали, які можуть бути використані під час організації навчально-виховної діяльності групи продовженого дня. У ньому містяться методичні рекомендації щодо організації роботи, нормативні документи, які регулюють діяльність роботи вихователя ГПД, щоденний план роботи вихователя, планування та виховні заходи складені відповідно до вимог Типової освітньої програми.

НазваПрограма з національно-патріотичного виховання
Про матеріал: Програма розрахована на три роки та охоплює різні сторони патріотичного виховання школярів.

Назва: Зразок планування роботи з батьками
Про матеріал: Робота з батьками вимагає виваженого підходу задля максимальної ефективності. У розробці ви знайдете детальний план та шаблон протоколу батьківських зборів.

Назва: План роботи на канікулах вчителя та класного керівника
Про матеріал: План роботи вчителя на канікулах повинен бути продуктивним та пізнавальним. Ці матеріали допоможуть Вам реалізувати та полегшити свою роботу.

Назва: Титульні сторінки календарних планів
Про матеріал: Декілька оформлених титульних сторінок календарно-тематичного планування. Текст можна редагувати в Word. 

Назва: План виховної роботи з учнями 9 класу
Про матеріал: Розробка містить план виховної роботи з учнями 9 класу, виховні заходи та циклограму проведення бесід з техніки безпеки, роботу з батьками та індивідуальну роботу з учнями.

Назва: Виховний план 7 класу (2 семестр) 2018/2019 рр.
Про матеріал: Виховний план 7 класу на 2 семестр 2019 року стане у пригоді класним керівникам.

Назва: План роботи учнівської ради
Про матеріал: Зразок плану роботи учнівської ради (річний та помісячний). План містить короткий аналіз роботи учнівського самоврядування за минулий рік та планування роботи центрів учнівської ради нового скликання.

Посилання для пошуку в Бібліотеці: посилання.


Психологія

Назва: Вернісаж казкових героїв або казкотерапія для малят
Про матеріал: Казкотерапію, про яку йдеться у розробці, можна використовувати у роботі з невпевненими, сором'язливими, брехливими, агресивними дітьми, а також у випадках різного роду психосоматичних захворювань.

Назва: Програма розвитку особистісної компетентності обдарованих учнів
Про матеріал: Ця програма розвитку особистісної компетентності обдарованих учнів спрямована на формування здатності дитини до індивідуального сприйняття і відображення навколишнього світу через усвідомлення пережитих почуттів і відчуттів.

Назва: Буклет «Як подолати свій страх»
Про матеріал: Кожен з нас має свої страхи. Деякі можуть довго не турбувати, з декотрими ми стикаємося щодня. Як побороти страхи? Пропоновані поради від психологаі допоможуть знайти способи протидії і подолання цього явища.

Назва: Тренінгове заняття «Самореалізація вчителя шляхом самосприймання, самоствердження в ході роботи з вирішенням проблем в учнівському середовищі»
Про матеріал: Матеріал допоможе вчителю у вирішенні повсякденних проблем й усвідомленні важливості прийняття свого «Я» з усіма перевагами та недоліками задля збереження психічного та фізичного здоров’я.

Назва: Психологічна просвіта «Методи та способи підвищення навчальної мотивації учнів»
Про матеріал: Мотивація до навчання та пізнавальної діяльності є важливим чинником, що впливає на ефективність навчального процесу. Активізувати пізнавальну діяльність учня без формування мотивації дуже важко. Пропонований матеріал має ознайомити педагогів із основними методами та способами підвищення навчальної мотивації учнів, які доцільно використовувати як в початковій, так і в середній та старшій ланках.

Назва: Психологічні проблеми мотивації навчальної діяльності
Про матеріал: Виступ на педраді на тему «Психологічні проблеми мотивації навчальної діяльності». Розробка містить низку анкет та пам'яток.

Назва: Психологічна гра «Мій гендерний дисплей»
Про матеріал: Психологічна гра «Мій гендерний дисплей», рекомендована для учнів 8-11 класів, включає різноманітні пропедевтичні й розвивальні психологічні вправи для самовираження старшокласників, конструктивного вирішення конфліктних ситуацій з акцентом на статеву ідентифікацію, прищеплення поваги до представників протилежної статі. Час проведення – 45 хв.

Назва: Тренінгове заняття «БУДЬ СОБОЮ» для учнів старшої школи
Про матеріал: Пропонована розробка допоможе розвинути здатність вста­новлювати і підтримувати психологічний контакт у спілкуванні, сприятиме самопізнан­ню учасників, допоможе усунути внутрішні бар'єри і підвищити ефективність комунікації та взаємодії у команді.

Назва: Психологічний практикум «Рефреймінг у НВП та повсякденному житті педагога»
Презентація до психологічного практикуму «Рефреймінг у НВП та повсякденному житті педагога»
Про матеріал: Метою цього психологічного практикуму є ознайомлення учасників семінару із прийомом творчого та позитивного мислення РЕФРЕЙМІНГ, освоєння на практиці техніки рефреймінгу, вироблення особистісних стратегій рефреймінгу в умовах освітнього простору та повсякденного життя, подолання внутрішніх бар'єрів, страхів, невпевненності, розвиток емпатійних здібностей педагогів.

Назва: Тренінг особистого зростання для вчителів
Про матеріал: Тренінг особистого зростання для вчителів допоможе сформувати в молодого вчителя впевненість у правильному виборі професії, вчитиме діяти та спілкуватися, стимулюватиме бажання підвищувати свій професійний рівень, активізуватиме творчий потенціал кожного молодого педагога.


Додаткові матеріали

Назва: Програма профілактики тривожності випускників під час підготовки до ЗНО
Про матеріал: Комплексна програма профілактики тривожності випускників буде корисною практичним психологам і соціальним педагогам, класним керівникам, учням, батькам при проведенні системи заходів, що передбачають створення стабільної сприятливої атмосфери, зменшення ймовірності виникнення стресових ситуацій і підвищення функціональних можливостей учнів.

Назва: Психолого-педагогічна характеристика класу
Про матеріал: Однією з умов успішної виховної діяльності є вивчення стану й ефективності виховного процесу класу. Саме цей пункт плану дає можливість класному керівнику ретельно проаналізувати інформацію про розвиток особистості учнів зокрема та формування колективу класу в цілому. А також визначити стан і результати виховного процесу за минулий навчальний рік.

Назва: Поради батькам, які виховують дитину з порушеннями зору
Про матеріал: Найважливішим у вихованні дітей із порушеннями зору є те, що вже з раннього дитинства вони повинні рости і навчатись так, як і всі інші діти. Аби діти розвивалися більш гармонійно, батькам варто запропонувати ъм використати зазначені поради.

Назва: Розробка виховної години на тему «Агресія в інтернеті або кібербулінг» (презентація)
Про матеріал: У розробці виховної години розглядається новітня форму агресії – кібербулінг – із застосуванням гаджетів та інтернету. У презентації докладно вивчається історія питання та містяться практичні поради щодо подолання кібербулінгу.

Назва: Проектна діяльність у виховній роботі
Про матеріал: Розробка допоможе зацікавити учнів навчальним предметом та згуртувати клас. Розглядаються головні ролі педагога та основні вимоги до використання методу проектної діяльності.

Назва: Методичні рекомендації «Ігрові технології»
Про матеріал: Інформація про інтерактивні ігрові технології у початковій школі, які можна використати для підвищення успішності учнів.

Назва: Педагогічна діагностика і виховний процес, як складові розвитку виховної системи
Про матеріал: Найважливішою функцією класного керівника є виховна. Бути вихователем – це означає вміти трансформувати цілі, що їх поставило суспільство перед навчальним закладом, у конкретні педагогічні завдання – формування необхідних якостей особистості у кожного учня.

Назва: Інформаційні матеріали для друку: гаряча лінія та допомога дітям
Про матеріал: Плакат формату А4. Роздрукуйте його та розмістіть на стіні інформації в кабінеті чи фойє школи, аби школярі могли бачити номери телефонів, за якими вони можуть звернутися у разі ситуації булінгу та інших проблем.

Якщо ви маєте власні напрацювання, що стосуються роботи класного керівника, не бійтесь ділитися ними з колегами в Бібліотеці на сайті Освітнього проекту «На Урок».

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter